Повідомити новину

Поширити:

Востаннє про загадкового звіра, що винищував свійську птицю в нашій області, говорили ще у 2010 році. На Збаражчині, Бережанщині люди бідкались, що невідома істота посеред ночі подушила в кого курей, а в кого кролів. Ба більше того, звір не з’їдав птицю, а випивав з неї кров і складав акуратно рядочками. Селяни били на сполох, хоча були й такі, що сміялися з панікерів, запевняючи, що це робота здичавілих лиса чи собаки.
Та минуло десять років, і про міфічного звіра знову заговорили на просторах Інтернету. Цього разу моторошні вбивства свійських тварин трапляються у селі Великі Гаї, що неподалік обласного центру.
Першим про це у соцмережі Фейсбук розповів великогаївчанин Юрій Леонтович. Чоловік повідомив, мовляв, нещодавно невідомі істоти (було їх троє чи четверо, добре не розгледів) подушили дев’ятеро курей і одного індика, висмоктали з бідолашної птиці усю, до краплини, кров. Як доказ, показав ще й фото замордованих тварин. Чоловік каже, добре розгледіти істот не вдалося, адже була ніч. Єдине, що зумів побачити, – вони були схожі на собак, схрещених ще з кимсь, високі і дуже спритні, адже, коли господар їх сполохав, без труднощів подолали паркан заввишки понад півтора метри…
Прочитавши допис, ми очікували на шквал критики в коментарях, мовляв, це все казки, такого бути не може. Однак дописувачі повідомили, що це вже не перший випадок у Великих Гаях – ще до Великодніх свят невідомі істоти з лісу знищували домашню господарку.
Так, жителька села Надія Кліщ розповіла, що вони навідалися і на її подвір’я, наробивши неабиякої біди.
«До нас вони лазили кілька разів. Спершу добралися до кролів. У це не можливо повірити, але склалося враження, що істота сама відкрила кролятник, котрий був закритий на гачок, зловила тварину, висмоктала кров і поклала збоку. Вдруге кролятник розтрощило з боку задньої стінки і витягнуло кролицю з кроленятами, а також морських свинок, котрі були поруч у міцній металевій клітці», – повідомила Надія.
Жінка каже, вони були налякані, адже яку силу треба мати, щоб зламати міцні дошки, більше того – металеві клітки.
Пані Надія додала, що істоти навідувалися на її подвір’я і втретє. Тоді до смерті налякали кота. Надія, почувши сичання домашнього улюбленця, вибігла на двір з ліхтариком, тоді істота втекла в ліс.
«Я не змогла розгледіти тварину. Бачила тільки риси. Вона була дуже великою, чорного кольору. Якщо порівняти з собакою породи Алабай, то істота була набагато більшою. Більше того, вразило наскільки вона спритно перескочила високу огорожу», – продовжила жінка.
Надія каже, кіт після того жаху довго не міг отямитися, а ось собаки, які, зазвичай, реагують на будь-який шурхіт, звук, тим паче, на не знайомих тварин чи людей, забилися в будках і не видали й звуку.
Сусідка Надії Кліщ, Надія Ситник додала, що невідома тварина живцем роздерла їхню домашню улюбленицю – козу. Зранку, коли прийшли в хлів погодувати тварину, побачили страшну картину, коза була повністю випотрошена.
До слова, про чудернацьких істот розповідали й інші великогаївчани. Приміром, Надія Карась під постом Юрія Леоновича написала: «Теж бачила, ледь відігнала. Напали зранку, передушили всіх курей. Таке враження, що граються – не їдять. Дуже дивний окрас. Схожі на гієн…»
Звісно, в голос ніхто не говорить, та між собою люди перешіптуються, що в селі завелась чупакабра – звір, існування якого ніким не доведено.
Якось доцент кафедри зоології і екології Дніпровського національного університету, кандидат біологічних наук Олександр Пономаренко заявив, дослідження показали, що всі чупакабри України — це єноти та лисиці, які втратили волосяний покрив, часто внаслідок розвитку корости (коростяні лиси).
«Я можу пояснити появу таких незвичайних тварин тим, що в Україні ведеться неправильний менеджмент лісових угідь, у нас – надлишок лисиць. За радянських часів проводили їх відстріл, а тепер мисливцям стріляти лисиць невигідно, оскільки їхнє хутро не цінується, а виконувати плани не завжди хочеться. Оскільки у нас багато лисиць і популяція не має природної або антропогенної регуляції, з’являється велика кількість слабких особин, схильних до хвороб. Тому ми стикаємося з явищем лисиць-чупакабр», — зазначив він.
За іншою версією, деякі українські «чупакабри» є цуценятами вовків та собак — такі тварини можуть мати «лисячу» голову та забарвлення вовка. Серед причин поширення таких тварин останніми роками вказують на збільшення чисельності вовків та здичавілих собак.
У 2010—2013 роках невідомі біологічні створіння досліджували любительські групи Рівненщини і Харківщини, а в 2014 році були отримані перші результати експертизи в ХНДІСЕ ім. Бокаріуса: «харківська чупакабра» виявилась лисицею.
Скептично до історії про невідомих міфічних істот ставляться і деякі сільські жителі. Кажуть, звісно, з хижаками є проблема, адже, як би там не було, люди зазнали значних збитків, втративши домашніх тварин. Однак нападниками були ніякі не чупакабри, а звичайнісінькі дикі, агресивні собаки.
Чия правда, не відомо. Головне – бережіть себе й близьких та не сприймайте все близько до серця.
Анна РОМАНІВ