gazpostach

Підвищити зарплати вчителям та викладачам на 22%131Викладач Львівського національного університету ім. І. Франка Святослав Літинський виграв суд в Кабінету Міністрів України щодо неправомірного заниження заробітної платні викладачам та вчителям. Згідно з постановою окружного адміністративного суду міста Києва, зарплати повинні бути вищими на 22%, що у грошовому перерахунку становить понад  1000 грн.

Йдеться про те, що 25 травня 2016 року київський суд визнав незаконними п.1 та п.2 постанови Кабінету Міністрів України № 731 «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 16 вересня 2015 року. Цими пунктами було визначено, що попри наявну тарифну сітку для визначення викладацьких ставок, зарплата вчителям нараховувалася за ставкою 1012 грн., яку множили на відповідний розряд викладача.

Обґрунтувати ставку 1012 грн. юристи Кабміну не змогли, відтак суд задовольнив позов Літинського. І згідно з постановою суду базова ставка для нарахування зарплати вчителям та викладачам не повинна бути меншою ніж мінімальна зарплата, яка на сьогодні становить 1450 грн.

Щоправда, як швидко нарахування будуть проводитися за нової схемою, невідомо. Постанова може бути оскаржена в апеляційній інстанції.
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*