Повідомити новину

Поширити:

В Україні за минулу добу на COVID-19 захворіли 535 дітей та 529 медпрацівників. У Тернопільській області станом на 18 листопада 2020 року зафіксовано 24 242 випадки.
Щодня рядки статистики пробігають перед очима кожного, і немає людей, які не боялися б коронавірусної інфекції. Хоча дехто намагається приховати страх, бравуючи, мовляв, усе це – всього лише важкий грип, а розуміють небезпеку аж тоді, коли хтось із близьких потрапляє до лікарні у важкому стані. Більшість стережеться та дотримується усіх заходів особистої безпеки.
А є такі, хто щодня, щогодини має справу з хворими на коронавірус, ризикуючи власним здоров’ям і  пам’ятаючи про клятву Гіппократа, робить усе можливе для порятунку пацієнтів. Це – медичні працівники.
В Україні за час пандемії на COVID-19 захворіли 26 422 медичні працівники, з них 258, на жаль, померли. Тиждень тому про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Під час епідемії лікарі, медперсонал виснажуються. Єдиний спосіб допомогти людям у білих халатах – дотримуватися карантинних заходів особистої безпеки і таким чином зменшити навантаження на систему охорони здоров’я, адже хворітиме менше людей. Підтримаймо лікарів у боротьбі за наше здоров’я!
Фонд соціального страхування України теж допомагає медичним працівникам, адже на ця організація здійснює пріоритетну функцію забезпечення соціальними гарантіями саме тих осіб, які постраждали від пандемії. Це, передусім, працівники, які захворіли на COVID-19, а також особи, зайняті обслуговуванням населення, самоізольовані під медичним наглядом і в спеціалізованих закладах охорони здоров’я. Крім того, Фонд продовжує реалізацію виплат за соціальним страхуванням за загальними страховими випадками.
За даними пресслужби виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, третина нещасних випадків на виробництві пов’язана з інфікуванням SARS-CoV-2. Кількість медичних та інших працівників, у яких було діагностовано гостре захворювання на COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків, становить 1 167 осіб, або 30,3% потерпілих. Унаслідок інфікування SARS-CoV-2 померли 26 працівників.
«У Тернопільській області ситуація складна, – повідомляє заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Григорій Радзіх. – Станом на 17 листопада цього року в області розслідувано 550 випадків, пов’язаних з інфікуванням SARS-CoV-2 лікарів. Під час розслідування комісією виявлено 98 випадків інфікування на робочому місці та 452 випадки хвороби медичних працівників, не пов’язаних з виробництвом. Виплати призначають на підставі актів розслідування нещасних випадків зараження медичних працівників коронавірусною хворобою внаслідок виконання професійних обов’язків.
Ми не лікуємо людей, які страждають від хвороб. Лише допомагаємо фінансово пережити скрутні часи тим, хто захворів чи контактував із хворим. І знаємо, як важко протистояти недузі. Багато лікарів, волонтерів у державі загалом і в нашій області зокрема, щодня наражаючись на небезпеку, рятують людські життя.
За лавиною статистики ховається суть тих справ, які щоденно будують наше майбутнє. Будують з особливою відповідальністю. Адже в теперішніх умовах надзвичайної ситуації в державі, спричиненої епідемією COVID-19, людям потрібні, крім слів підтримки, конкретна адресна  турбота про кожного. Їм необхідно вижити, зберегти здоров’я та працездатність.
Фонд соціального страхування України допомагає фінансово захистити людину праці. Надає той захист, який тепер допомагає вижити усім, хто захворів чи отримав травму на виробництві, збирається стати матір’ю. Усім 12 мільйонам застрахованих осіб в Україні, які платять єдиний соціальний внесок. І для всіх Фонд – надійний партнер, який вчасно виплачує допомогу з тимчасової втрати працездатності, з вагітності та пологів, на поховання та фінансує понад тридцять видів допомоги і здійснення медико-соціальної реабілітації людям з інвалідністю, які потерпіли на виробництві. А тепер, під час епідемії, Фонд компенсує втрачений заробіток працівникам, які перебувають на самоізоляції під медичним наглядом. І, звісно, медичним працівникам.
Звичайно, у лікарів має бути максимальний захист від інфекції. Вони мають бути прикладом для населення стосовно дотримання норм безпеки. Тому хочу вкотре нагадати всім жителям краю: дотримуйтесь карантину! Від цього залежить не лише ваше здоров’я і життя, а й усіх, хто поруч, зокрема медиків.
Біля дверей лікарняного відділення охоплює тривога, адже часто за ними – межа між найважчим станом пацієнта і брамою апостола Петра… І щодня, щогодини, а часом і щохвилини триває боротьба за життя як  хворих, які намагаються вижити, так і лікарів, які намагаються не дати ні найменшого шансу смерті.
На початку пандемії прочитав у Фейсбук написані медиком слова: «Ми працюємо. Ти залишаєшся вдома. Зупинимо COVID-19 разом». Вони актуальні і тепер, коли суспільство долає наступну хвилю коронавірусної інфекції.
Медики в складних умовах сьогодення першими взяли на себе удар епідемії СOVID-19, піддаючи себе величезному ризику. Усі разом висловлюємо їм вдячність за жертовність і громадянську свідомість. І просимо: бережіться, не забувайте про головні заходи профілактики та безпеки праці! Не можна повторити сумний досвід Бельгії, де тепер навіть хворих на COVID-19 лікарів просять працювати, оскільки катастрофічно не вистачає медпрацівників».
Зоряна ЗАМКОВА