gazpostach

Підсумок тренувальних зборів «Ниви»

Тернопільська «Нива» завершила основний підготовчий період перед відновленням змагань у першій лізі. Команда розпочала збори 26 січня і завершила їх 10 березня. За цей час підопічні Ігоря Білана провели 9 контрольних поєдинків, у яких здобули 3 перемоги, 2 нічиїх та 4 поразки. Різниця забитих і пропущених голів — 12/16. Кращими бомбардирами «Ниви» на зборах стали Андрій Різник та Андрій Скакун. Обидва відзначилися тричі.

А вже у рамках підготовки до першого офіційного матчу 2021 року, «Нива» провела контрольний поєдинок із представником української Прем’єр-ліги — футбольним клубом «Львів».

Організувати його вдалось тому, що календарний матч між командами «Львів» та «Рух» у чемпіонаті УПЛ перенесли на пізніший термін. Тож тернополяни отримали змогу перевірити свої сили на фоні сильнішого за класом суперника.

І гра вийшла, якщо не переможною, то принаймні гідною. Саме «Нива» повела у рахунку першою. Ігор Семенина спочатку заробив пенальті, змусивши захисника руками зупинити себе у штрафному майданчику. А згодом чітко реалізував 11-метровий удар. До речі, ворота «Львова» у обох таймах захищали колишні голкіпери «Ниви». Спочатку Орест Костик, а згодом – Олександр Ільющенков.

Проте радість гостей була нетривалою. «Львів», натомість, відповів тричі. Спершу Енес Махмутовіч не мав рівних у боротьбі на другому поверсі та після подачі з кутового відзначився класним забитим м’ячем. Згодом Луіш Алваро обіграв кількох суперників та пробив з-за меж карної зони. На десерт, так би мовити, записав до свого активу забитий м’яч й Іван Брікнер. Опорника залишили зовсім самотнього у воротарській зоні «Ниви», а той свою гольову можливість використав як слід.

У другому таймі на футбольному полі було більше боротьби та обережніша гра. Наставник «синьо-золотих левів» Анатолій Безсмертний вдався до багатьох пертурбацій у складі. Дав шанс молодим виконавцям, які вже стукають у двері основної обойми. У «Ниви» на заміну виходили Олександр Кобеля, Ігор Гатала, Андрій Малащук, Семен Вовченко та потенційний новачок. Та гольових нагод вони фактично не мали. З моментів у «Ниви» варто відзначити лише удар Андрія Скакуна з лінії штрафного майданчика. Проте з ним легко впорався Олександр Ільющенков.

Наступний, вже офіційний матч жовто-зелені проведуть 20 березня. У рамках чемпіонату першої ліги вони протистоятимуть на виїзді липоводолинському «Альянсу».

На жаль, 4-6 тижнів «Нива» не зможе розраховувати на допомогу одного з провідних півзахисників Романа Волохатого. Днями у Києві йому прооперували коліно. Операція була успішною, але попереду на Романа очікує кількатижнева реабілітація.