Перший симптом грипу – підвищена температура

Як відрізнити грип від інших респіраторних захворювань, розповіла професорка Алла Мироненко.

«Про грип сигналізують такі симптоми: різке підвищення температури тіла, головний біль. Може бути біль у м’язах, за грудиною. Респіраторні ознаки – нежить, сухий кашель – з’являються вже через добу. Цим грип відрізняється від інших респіраторних інфекцій, які зазвичай розпочинаються не підвищенням температури, а з дискомфорту в носоглотці, нежиті або болю в горлі, – зазначила лікарка. – Тому, якщо температура і головний біль є, а інших симптомів немає – це, найчастіше, грип. А якщо нежить і кашель є, але самопочуття не змінилося, це – точно не грип».

Вона додала, що народна медицина проти грипу малоефективна, значною мірою спрацьовує ефект плацебо.

«Люди лікуються тим, що є під руками і що дешевше. Часник і цибуля можуть допомагати, але здебільшого психологічно. А оксолінова мазь – на 30 відсотків, –переконана Алла Мироненко. – Тяжкий грип лікують противірусними препаратами в стаціонарі. Нетяжкий – препаратами, які є в аптеці, у вільному доступі, наприклад, амізоном».

Втім, не варто займатися самолікуванням. Лише лікар може коректно провести діагностику та призначити правильне лікування.

Колишня очільниця Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун нагадує: уберегтися від грипу допоможе не часник, цибуля, оксолінова мазь чи імуностимулятори, а своєчасна вакцинація. «Від грипу потрібно вакцинуватися за відсутності протипоказань щороку протягом всього епідсезону — з осені й до весни. Але краще зробити щеплення якомога раніше. Після вакцинації імунітет формується протягом 2-3 тижнів».

Якщо немає протипоказань, то одне щеплення захищає впродовж усього сезону від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

Окрім вакцинації, слід дотримуватись наступних рекомендацій.

— Часто та ретельно мийте руки водою та милом. Спиртові дезінфектанти безсилі проти вірусів, захищених слиною.

— Завжди провітрюйте приміщення та проводьте більше часу на свіжому повітрі.

— Намагайтесь менше часу перебувати в місцях великого скупчення людей — в дитячих центрах, школах, офісних будівлях, аудиторіях та громадському транспорті. Таким чином ризик зараження буде меншим.

— Стримуйте кашель і чхання. Вірус потрапляє до організму повітряно-крапельним (людина вдихає його) або побутовим (передається через руки, предмети) шляхами і потрапляє в організм через слизові оболонки рота, носа або очей. Тому при чханні або кашлі закривайте рот і ніс. Щоб не забруднити руки, кашляйте або чхайте в тканину або у внутрішній згин ліктя.

— Збалансовано харчуйтеся, повноцінно спіть і залишайтеся фізично активними — це також ефективна профілактика хвороб.

— Покиньте куріння. Ще один аргумент проти цієї залежності — курці більш вразливі до захворюваності на грип.

— Залишайтеся вдома, якщо захворіли. Так ви зможете уникнути ускладнень, які може спричинити хвороба, та не передасте інфекцію іншим.

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*