gazpostach

Першовересень – свято і учнів, і вчителів…Изображение 556Знову про початок осені сповіщає шкільний дзвоник. Тисячі дітей сідають за парти. Це – свято для учнів, вчителів, їх батьків. А також відповідальність влади.

Як уже повідомляла «Свобода», понад 700 нових комп’ютерів отримали цьогоріч школи області з Києва. Також днями очільники Тернопільської ОДА Степан Барна і обласної ради Віктор Овчарук вручили керівникам окремих навчальних закладів сертифікати й ключі від нових шкільних автобусів виробництва ПАТ «Автомобільна Компанія «Богдан Моторс».

У результаті проведених управлінням освіти і науки облдержадміністрації відкритих торгів на придбання 9 шкільних автобусів за державні кошти (100-відсоткова освітня субвенція) вже отримали чотири з них. Цей автотранспорт повертають тим навчальним закладам, із яких автобуси були вилучені для військових потреб в зону АТО. Зокрема Кудринецькій ЗОШ І-ІІІ ст. Борщівського району, Стінківській ЗОШ І-ІІІ ст. Бучацького району, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Торське Заліщицького району, Козівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Найближчим часом будуть закуплені за державні кошти ще 5 шкільних автобусів.

Аналогічну процедуру із закупівлі 31 автобуса проводять відділи освіти РДА й об’єднані територіальні громади на умовах співфінансування (70% – державні та 30% – кошти місцевих бюджетів). Усього на кінець 2016 року придбають 40 шкільних автобусів.

Звісно ж, Першовересень окреслює і низку проблем в освітній галузі, які найближчим часом доведеться вирішувати не лише в області, а й в Україні. Це – й заробітна плата, і забезпечення підручниками, інвентарем тощо. А ще зменшення кількості школярів у сільській місцевості змушує закривати класи й навіть школи, а відтак скорочувати педагогічні кадри.

Однак тішить, що в школу приходить працювати нове покоління вчителів. Молоді, креативні, активні педагоги нині вкрай необхідні Україні та її підростаючому поколінню.

Таких – ініціативних, з новим, прогресивним мисленням педагогів ви бачите на фото. Заступник директора з виховної роботи Віталія Миколаївна Щербатко й учитель початкових класів Оксана Василівна Чоповська з Дунаївської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя України  Олександра Капіноса Кременецького району, окрім шкільної програми, вчать дітей бути патріотами України. Як кажуть, усе велике починається з малого – зі шкільного дитинства, з вишиванки, з  любові до рідного краю…

Галина ВАНДЗЕЛЯК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*