Суперником футбольного клубу «Нива» у матчі п’ятого туру першої ліги був «Гірник-Спорт» з Горішніх Плавнів. Зустрічалися команди, які ще не програвали в цьому сезоні. В активі тернополян було чотири нічиїх, а в представників Полтавщини – два виграші та одна нічия.
«Нива» прибула на поєдинок без кількох провідних виконавців, які заліковують травми та оговтуються від хвороб. Останнім із них вибув Дмитро Скакун. А особливим цей матч обіцяв бути для флангового оборонця «Гірника-Спорт» Андрія Герта та голкіпера Романа Жмурка, які раніше  виступали у Тернополі.
Жовто-зелені завчасно приїхали на виїзд, аби трохи відпочити і після далекої дороги, і після недавнього напруженого протистояння «Волині» у рамках перенесеної зустрічі чемпіонату. Заради справедливості необхідно зазначити, що й наші суперники вийшли на гру не з курортним загаром. Підопічні Ігоря Жабченка в Кубку України на рівних протистояли прем’єрліговому «Дніпру-1» і лише в додатковий час пропустили двічі та вибули з подальшого розіграшу.
Чи то фактор домашнього поля, чи злість за кубкову поразку вже з перших хвилин спонукали господарів до активних дій. І на 30-й хвилині вони таки відкрили рахунок. Гості відігралися практично відразу. Ігор Гатала пройшов по лівому флангу, м’яко навісив і Роман Волохатий кивком голови переправив м’яча під дальню штангу – 1:1. На 36-й хвилині ми косо подивилися на екс-тернополянина Андрія Герта, після навісу якого Данило Карась знову вивів свою команду вперед – 2:1.
У дебюті другого тайму футболісти «Гірника-Спорт» ще більше нагнітали тиск на ворота суперника, намагаючись остаточно позбавити матч інтриги на свою користь. Та «Нива» сама полегшила господарям життя. Все той же Андрій Герт навісив у штрафний майданчик тернополян, а Семен Вовченко, намагаючись скинути м’яча голкіперу, відправив його в сітку власних воріт. Враховуючи два автоголи у поєдинку з «Волинню», жовто-зелені, при такій тенденції, незабаром матимуть більше голів, забитих у власні ворота, ніж у чужі.
Та на цьому прикрощі тернополян не завершилися. На 75-й хвилині Андрій Різник за удар суперника ззаду по ногах отримав другу жовту картку і зменшив шанси своєї команди відігратися. Крапку ж за хвилину до закінчення матчу поставив Артур Мурза – 4:1.
Господарі з 10 очами закріпилися в першій трійці лідерів першої ліги, а от «Нива» скотилася на 12 місце турнірної таблиці (5 ігор, 4 нічиїх, 1 програш, 4 очки). Після матчу головний тренер “Гірник-Спорт” Ігор Жабченко зізнався, що його підопічні налаштовувалися на цю гру дуже серйозно: «Бо «Нива» – міцна команда. Нікому ще до нас не програвала. І в тих іграх, які ми дивилися, тернополяни добре виглядали. Хоч рахунок 4:1, гра була не простою».
Головний тренер «Ниви» Василь Малик теж був лаконічним: «Сьогодні перемогла більш організована команда. З чим ми її і вітаємо. Що стосується «Ниви», то важко розраховувати на позитивний результат, якщо ми в кожній грі забиваємо собі голи»…
Наступний матч наша команда зіграє вдома з «Оболонню» 11 жовтня. Враховуючи, що кияни перебувають у турнірній таблиці ще нижче, ніж тернополяни, маємо шанс здобути першу перемогу.