У стартовому матчі сезону в Суперлізі діючий володар Кубка України з баскетболу южненський «Хімік» грав проти дебютанта – БК «Тернопіль». Інтерес уболівальників до цієї зустрічі підігрівав той факт, що п’ятеро гравців зі складу «Тернополя» у різний час грали в Южному. Аверейл Югба провів у «Хіміку» минулий сезон, а Андрій Агафонов, Олександр Кольченко, Андрій Кальніченко і Дмитро Головчик виступали в юнацьких командах і почали кар’єру в суперлізі саме в Южному.
Зрештою, «Тернопіль» домінував у старті матчу та першій чверті в цілому за рахунок потужної гри та снайперських влучень саме Аверейла Югби, який за 10 хвилин набрав 15 очок. Господарі ж багато помилялися, але зуміли перехопити ініціативу у другій чверті. І після цього «Хімік» лідерство вже не віддавав, стабілізував гру і контролював її до самого завершення. Як підсумок – поразка дебютанта Суперліги Паріматч з рахунком 80:64.
«Як сильно ми чекали цього чемпіонату, так сильно і програли «Хіміку», – сказав після гри наставник тернополян Дмитро Забірченко. – Не можу сказати, що програли в боротьбі. Ми програємо поки що в розумінні гри, прийнятті правильних рішень. І десь ставимо власні емоції, бажання вище командних. Сподіваюся, що з часом, з іграми ця командна хімія налагодиться». Зрештою, з першого разу взяти перемогу у Суперлізі не вдалось, але рухаємося далі!
А далі був поєдинок в Одесі. І цей матч обіцяв бути неймовірно гарячим через принциповість протистояння після бійки в товариській зустрічі двома тижнями раніше. Так і сталося!
Стартова чверть запам’яталася жахливою реалізацією обох команд. Рахунок було відкрито аж через 3 хвилини від початку. Лише після шести промахів від господарів та чотирьох – від гостей. Та все ж з рахунком 10:9 підопічні Дмитра Забірченка забрали першу чверть.
В наступній 10-хвилинці ситуація змінилася. «Одеса» повела +4 і тренер тернополян відреагував тайм-аутом. Після нього хлопці з Файного завдяки двом штрафним Югби, Кольченка та влучному двоочковому Агафонова вже повели +2. Але рівна боротьба продовжувалася і з рахунком 32:31 на користь господарів команди пішли на велику перерву.
У третій чверті в одеситів було 7 втрат проти однієї у тернопольців. Наші земляки грали надійніше. Вони ловили господарів на помилка, йшли під кільце та кидали з середньої. Як результат – +8.
У заключній частині підопічні Дмитра Забірченка продовжили свої починання і це дозволило Тернополю здобути свою дебютну (історичну!) перемогу в Суперлізі – 74:64. Найкращим у матчі став наш гравець Олекснадр Кольченко. Йому вдалося за 28 хвилин на паркеті набрати 22 очки та зробити 4 результативних передачі.
У післяматчевому коментарі Дмитро Забірченко привітав команду з перемогою: «Сьогодні хлопці провели велику роботу в захисті. У першій половині мені трохи не сподобалася робота на щитах і кількість втрат, але друга була справді хорошою. Дякую ветеранам, які грали і з пошкодженнями, і з мікротравмами. І, в принципі, всім хлопцям спасибі за таку гру.  Рухаємося далі. Перемога є перемогою, але, відверто кажучи, якість гри кульгає. Ще немає цілковитого взаєморозуміння. Ми два місяці лише як зібралися, і знайти оце взаєморозуміння наразі дуже важко».
Сподіваємося, наша команда знайде це взаєморозуміння, а з ним – і перемогу, вже у наступному поєдинку. 16 жовтня БК «Тернопіль» зіграє на виїзді з баскетбольним клубом «Миколаїв». Наші майбутні суперники наразі розташувалися внизу турнірної таблиці, а от тернополяни з трьома очками ділять 2-3 місця з южненським «Хіміком». Лідирує «Київ-баскет», маючи в активі 4 очки.