Тернопіль минулого тижня був баскетбольним. Спочатку тут відбувся дуже важливий для суперників, з турнірної точки зору, матч між місцевою командою та южненським «Хіміком». А згодом БК «Тернопіль» приймав і непоступливу «Одесу».
І «Тернопіль», і «Хімік» перед очним поєдинком були сусідами в турнірній таблиці, тільки жовто-зелені посідали четверте місце, а южненці – п’яте. Гості їхали на захід України після двох домашніх перемог, а «Тернопіль» два останніх матчі (проти «Будівельника» та «Прометея») програв. Зрозуміло, що цей матч виглядав як один із найбільш інтригуючих у рамках поточного ігрового тижня.
І протягом стартових 15 хвилин команди йшли пліч-о-пліч, почергово перебираючи лідерські функції. Після рівної і третьої чверті, під час якої команди балансували на 10-очковому відриві господарів, відбувся ключовий відрізок матчу. Ривок «Тернополя» на старті четвертої чверті (16:0) дав відповідь на всі питання у цій грі. «Хімік» віддав ініціативу супернику, як кажуть, на всіх фронтах та дав змогу вільно себе почувати і навіть «розгулятися» тандему Калхун-Югба. Американці на двох набрали 47 очок з 89 командних. Команда Дмитра Забірченка набрала 40 очок через трисекундну зону та 21 – у швидкому нападі, водночас у «Хіміка» – 24 та 2 бали відповідно. Як результат, вбивчий ривок «Тернополя» у четвертій чверті дав змогу господарям закріпити перевагу 89:74 і відірвався від южненців у турнірній таблиці.
У заключному матчі туру тернополян вдома чекало протистояння з «Одесою». Жовто-зелені перемагали одеситів в обох попередніх зустрічах і підходили до матчу на четвертій позиції в турнірній таблиці. Одесити ж проводять вкрай невдалий відрізок сезону і потроху втрачають шанси на реальну боротьбу за місце в плей-оф. Але математичні шанси у команди Олега Юшкіна залишалися. Однак «Тернопіль» переграв суперника в кожній із чвертей і, як підсумок, переміг 80:68. Таким чином тернопільські баскетболісти закріпилися на 4 місці турнірної таблиці та впевнено крокують до плей-оф.