gazpostach

Переможцем 69-го Каннського кінофестивалю став британський режисер Кен Лоуч2304У Каннах відбулася церемонія закриття 69-го міжнародного кінофестивалю. Міжнародне журі, яке цьогоріч очолює режисер Джордж Міллер (“Божевільний Макс”), розподілило основні нагороди.

“Золоту пальмову гілку” журі присудило фільму “Я, Денілел Блейк” Кена Лоуча. Це друга “гілка” у відомого режисера – 2006 року він отримав головну нагороду Канн за фільм “Вітер, що гойдає верес”. У цілому у Лоуча – 12 різних нагород Каннського кінофестивалю.

Гран-прі вручили Ксав’є Долану за його фільм “Це усього лише кінець світу”.

Нагороду за кращу режисуру розділили на двох – між Олив’є Ассайясом (“Персональний покупець”) і Крістіаном Мунджіу (“Випускний”).

Кращий сценарій – “Комівояжер” Асхара Фархаді.

“Гілка” за кращу жіночу роль йде Жаклін Хосе за роботу у фільмі “Ma’Rosa” Брійянте Мендоси.

Приз журі дістається фільму британки Андреа Арнольд “Американське серденько” (American Honey).

“Срібна пальмова гілка” за кращу чоловічу роль дісталася Шахабу Хоссейні з фільма “Комівояжер” Асхара Фархаді.

Почесну “Золоту пальмову гілку” вручили французькому акторові Жану-П’єру Лео.

Журі, що визначало найкращий дебют на фестивалі, вручило нагороду “Золота камера” французького фільму “Божественні” режисера Уді Беньяміни з програми “Двотижневик режисерів”.

Нагадаємо, цього року у конкурсі було 20 фільмів. Улюбленцем критиків була трагікомедія “Тоні Ердманн” німецького режисера Марен Еде. Вона також була відзначена журі міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*