gazpostach

Пенсіонери отримуватимуть не більше 18% від розміру зарплатиВже через кілька років майже всі пенсії в Україні опустяться нижче прожиткового мінімуму. А через три десятиліття українські пенсіонери отримуватимуть не більше 18% від своєї зарплати. Такий похмурий прогноз дала глава Мінсоцполітики Марина Лазебна.

Для порівняння: у нинішніх пенсіонерів коефіцієнт заміщення (відношення величини пенсії до зарплати) становить 29%. При цьому пенсіонери скаржаться, і цілком обґрунтовано, що не можуть прожити на такі мізерні виплати.

Однак якщо з цієї пенсії відняти ще одну третину, тоді вийде та, яку отримуватимуть літні українці через 25–30 років. Таким чином, майже всі вони матимуть пенсію нижче прожиткового мінімуму. Вижити на такі гроші просто неможливо. «Якщо нічого не змінювати, через 30 років пенсія буде становити не більше 18% заробітної плати. Зараз – 29%. А раніше було навіть 56%», – заявила Лазебна.

Тому запровадження накопичувальної пенсії неминуче і необхідне. В Україні вже від 2022 р. планують ввести обов’язкові відрахування в накопичувальний фонд для працівників, які працюють у шкідливих умовах. А з 2023 р. планують вводити відрахування для всіх інших працюючих українців. Виняток можуть становити лише ті, кому за 50. Для них відрахування в накопичувальний фонд не будуть обов’язковими, а добровільними.

Як розповіла М. Лазебна: «Сума внеску на початку становитиме лише 2% зарплати щомісяця. Тож це не вдарить по гаманцю людей. Додатково до цих внесків на власний рахунок кожного учасника системи 2% щомісяця сплачуватиме роботодавець. Отже, людина одразу отримає вдвічі більше, ніж перерахувала сама».

У січні цього року Пенсійний фонд отримав на 2 мільярди менше доходів, ніж було заплановано.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*