06.02.2023 05:01

Повідомити про новину

Поширити:

26009У Будківській загальноосвітній школі свято шанують пам’ять свого колишнього вчителя Леоніда Смакоуза, життя якого обірвалося у червні буремного 1941 року в сталінських застінках Кременецької тюрми… А на згадку про молодого українського вчителя на фасаді приміщення місцевої школи було встановлено меморіальну дошку.
Із завершенням навчального року тут традиційно проводять футбольний турнір на Кубок пам’яті Леоніда Смакоуза. На відкритті змагань голова районного ФСТ „Колос” Василь Галевич від імені засновника турніру, заслуженого винахідника України, а в минулому – головного конструктора Тернопільського комбайнового заводу Георгія Смакоуза, який за станом здоров’я не зміг приїхати на Кременеччину, передав палкі вітання юним футболістам.
Василь Галевич наголосив, що цьогоріч виповнюється 75-а річниця відтоді, коли із початком Другої світової війни у червні 1941 року в тюрмах Львова, Тернополя, Луцька, Кременця, Дубна та інших міст Західної України було масово закатовано, розстріляно чимало патріотів-українців, яких більшовики-сталіністи підозрювали в належності до Організації українських націоналістів (ОУН). Тож про ті трагічні події в історії нашого ріднокраю потрібно пам’ятати постійно та завжди, вшановувати пам’ять безневинно загиблих українців…
26008У футбольному поєдинку пам’яті  Леоніда Смакоуза зустрілися команди „БуВалі” (с. Будки,  (наставники – вчителі школи Андрій Петровський, Олег Савчук) та „Вірлянка” (вчитель фізвиховання Оксана Зарішняк). Доречно зазначити, що в 2014 році Кубок вибороли учні Будківської ЗОШ, у 2015-му – Комарівської ЗОШ, а цьогоріч з рахунком 2:0 перемогла команда ”БуВалі”. Два голи у ворота суперників забив Назар Миронюк.
Команда-переможець отримала перехідний Кубок, а футболісти – золоті, срібні й бронзові медалі та грамоти.
Святослав БОДЯК
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.