gazpostach

Пам’ятай про Крути!        

30 січня у Тернопільській міській бібліотеці-філії № 4длядітей-Центрі Коронації Слова (вул. Б. Лепкого,6) відбувся вечір-реквієм «Пам’ятай проКрути», приурочений  100-річчю бою під Крутами.

                                                                                   Послухай, як шумлять жита,

                                                                                   Де стільки літ буяли січі

                                                                                   І смерть дивилася у вічі,

                                                                                   І воля марилась свята.

Роки нестримною ходою продовжують свій рух, усе далі й далі відкидаючи нас у часі від подій початку ХХ сторіччя, коли трагічна загибель юного цвіту під Крутами стала символом незламності і жертовності українського народу.

Минає 100-річчя, а ми й досі згадуємо…

Крути – невелика залізнична станція між Бахмачем і Ніжином. Щороку (29 січня) поїзди,  які проходять повз цю станцію, стишують хід та тривожно сигналять. І від  гудків воскресає приспана пам’ять про тих, хто передчасно пішов у відсвіт в ім’я Української держави.

…Їх було жменька порівняно з майже п’ятитисячною армією більшовиків. 300 юнаків-романтиків, ще зовсім дітей, полишивши студенські авдиторії повстали супроти  чужої навали.

На зустрічі працівники бібліотеки розповідали своїм читачам  про героїзм української молоді, згадували полеглих, які в умовах більшовицької тиранії полягли у страшному бою під Крутами, знайомлять з книжковою виставкою “Крути – символ національної честі”, проводили конкурси літературного читання…

Про трагічні події  буремних часів 1918р. учням 8-х класів ЗОШ№21 розповідали ст. наукові співробітники Тернопільського обласного краєзнавчого музею Л. Левенець та В. Пукач.  Наші читачі мали змогу ознайомитись з військовим спорядженням і атрибутикою крутянців.

Ми не забули! Не забули і не забудемо ніколи тих Героїв, які сплять у знаних та безіменних могилах, розкиданих по рідній землі.

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*