Літо у розпалі. Та поки школярі та майбутні першачки насолоджуються теплими днями, відпочивають, освітяни працюють, готуються до впровадження освітньої реформи «Нова школа», що стартує цьогоріч у всіх навчальних закладах країни. Чи готова Тернопільщина до початку навчального процесу та на які зміни варто очікувати цього року, розповіла під час прес-конференції начальник управлінні освіти і науки Тернопільської ОДА Ольга Хома.
«Питання реформи освітньої галузі назріло доволі давно. Адже сучасні діти надзвичайно розвинуті, ерудовані, набагато краще розбираються у техніці, ніж учителі. Тож і освітній процес варто пристосовувати до їхніх потреб. Як я уже неодноразово наголошувала, пріоритетним у шкільному процесі має бути не предметоцентризм, а дитиноцентризм», – наголосила пані Хома.
Минулоріч в області діяли чотири пілотні школи, де викладали за концепцією «Нова школа» у початковій ланці. Варто сказати, що після завершення навчального року побачили хороші результати. Освітня реформа, зазначає головна освітянка області, багато в чому залежить від учителів, від їх бажання змінюватися, вчитися новому. Управлінці ж роблять усе, щоб забезпечити навчальні заклади фінансово.
Ольга Хома повідомила, що на фінансування нової української школи скерували більше 50 мільйонів гривень, з яких 25 мільйонів – залишок коштів освітньої субвенції та понад 25 мільйонів – із державного бюджету. Гроші витратили на придбання комп’ютерного обладнання, техніки для копіювання, а також на оснащення кабінетів природно-математичного циклу та інноваційного навчально-тренінгового центру, шкільних автобусів тощо.
«Як педагог із 15-річним стажем, з упевненістю можу сказати, що вперше в освітню галузь надходять такі значні кошти, як сьогодні», – зауважила начальник обласного управління освіти.
Вона зазначила, що кожен навчальний заклад повною мірою отримав потрібне фінансування. Тому, якщо якийсь керівник оголосить про збір коштів із батьків на ті чи інші потреби, то відповідатиме перед обласним управлінням. Вживатимуть жорсткі заходи, каже пані Хома, аж до звільнення директорів, класних керівників, учителів, котрі спонукатимуть до збору коштів. Управлінець порадила батькам у випадку прецедентів звертатися в управління освіти і науки Тернопільської ОДА або в правоохоронні органи. До слова, Ольга Хома додала, що йдеться не лише про початкові класи, а й середню та страшу школу.
Начальник управління розповіла, наскільки цікавими будуть уроки для першокласників. Кожен учень матиме свій набір «Лего», а кожен клас – великий складний набір. У сучасних дітей, переконана освітянка, передусім варто розвивати логіку, навчити аналізувати, сприймати, а не завчати нову інформацію. Домашніх завдань у перших класах задавати не будуть, оцінювати успішність – теж. Пані Хома переконана, учителі знайдуть безліч цікавих методів заохочення дитини до навчання.
Зоряна ДЕРКАЧ