gazpostach

Олег ЯРЕМКО: «Коли є спільне бачення розвитку лісового господарства, завдання виконувати легше»

7 лютого під керівництвом начальника Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Олега Яремка, його заступника Любомира Нички та заступника голови облдержадміністрації, куратора лісового господарства Ігоря Вонса відбулася колегія, під час якої керівники підприємств, головні лісничі, інженери, бухгалтери, економісти, голови профспілкових організацій та спеціалісти апарату управління розглянули підсумки господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств за 2017 рік.

Заступник начальника відділу лісових ресурсів та економіки управління Марія Псарюк зупинилася на показниках господарсько-фінансової діяльності, що характеризували роботу лісгоспів в цілому з позитивного боку. Разом із тим, акцентувала на тих ділянках роботи, які потрібно проаналізувати та спрямувати зусилля на поліпшення їх показників у поточному році.

Олег Яремко озвучив основні акценти тих завдань, на які лісівники мають звернути особливу увагу в 2018 році. А це – продовження роботи з пошуку земель під заліснення, виготовлення правовстановлюючих документів на них та на землі держлісфонду, подальший розвиток лісорозсадницької справи, збільшення лісистості нашої області, що в цілому забезпечить виконання головного лісівничого документа – Програми розвитку лісового господарства Тернопільщини на 2017-2021 роки.

Крім того, на контроль має бути взято ситуацію, що склалася наприкінці року з африканською чумою свиней у дикій фауні, а також неухильне виконання наказу Держлісагентства щодо заготівлі та реалізації деревини. Відтак поточного року в управлінні буде продовжено практику виїзних засідань, нарад та колегій, що, як показав досвід минулого року, лише сприятиме обміну позитивними досягненнями.

Звітний рік всі підприємства завершили з прибутком, що свідчить про ефективність їхньої роботи. Водночас, враховуючи соціальну-економічну складову, підприємствам потрібно шукати шляхи зменшення витратної частини виконаних лісогосподарських робіт. Зокрема, перехід на виконання лісогосподарських робіт суб’єктами підприємницької діяльності, збільшення інвестицій в оновлення основних засобів виробництва (закупівля лісозаготівельної техніки, обладнання для переробки деревини, механізмів для догляду за лісовими культурами) дасть змогу економити на пально-мастильних матеріалах та виконувати роботи в стислі терміни. Разом із тим, підприємства мають подбати і про соціальний захист своїх працівників, переглянувши та збільшивши рівень середньої заробітної плати, адже, незважаючи на те, що він зріс, порівняно з 2016 роком, на 130% (до 7140 грн), заробітна плата усе ще залишається нижчою від середньої по галузі – 8631 грн. Тож завдань поточного року в лісівників Тернопілля чимало.

«Точаться безперервні дискусії стосовно того, чи потрібні державні підприємства. Що робити з цукровою, спиртовою галуззю? Я твердо переконаний, що держава має володіти державними підприємствами, які розвиваються, заробляють кошти, тим самим наповнюють бюджети. Повністю чи частково, але вони мають бути державними, – звернувся до присутніх заступник голови облдержадміністрації Ігор Вонс. – Якби державні підприємства в області працювали в такому форматі, як лісові господарства, наша область була б зовсім з іншими результатами».

На завершення засідання колегії  начальник управління Олег Яремко подякував лісівничому колективові за роботу. І висловив сподівання на тісну співпрацю з обласною владою. Адже коли є спільне бачення розвитку лісового господарства Тернопільщини, завдання виконувати легше і результати значно кращі.

Довідка. За 2017 рік обсяг реалізації продукції лісових господарств без ПДВ  становить 231,5 мільйона гривень або 118% до 2016 року. На ведення лісового господарства спрямовано 177,2 мільйона гривень власних коштів підприємств. На охорону природно-заповідного фонду витрачено 6,4 мільйона гривень. Капітальні інвестиції по лісових господарствах становлять 15,8 мільйона гривень. Сплачено податків на суму 57,3 мільйона гривень.

У звітному році підприємства активізували роботу з виготовлення правовстановлюючих документів на землю та з пошуку малопродуктивних, деградованих і самозаліснених земель під створення нових лісів. У 2017 році правовстановлюючі документи на землю держлісфонду отримано на площу 991,0 га. Разом із тим, підприємствами укладено угоди на виготовлення правовстановлюючих документів на землі держлісфонду на загальну площу 16731,3 га. Лісовими господарствами проведено значну роботу з підбору земель під нові ліси (самосійних і деградованих земель), всього таких земель було підібрано 3477,2 га. Отримано дозволи на виготовлення документації із землеустрою на загальну площу 1249 га, в тому числі самосійних лісів – 487,7 га та 761,3 га  –   деградованих земель. Підприємствами укладено угоди на виготовлення документації із землеустрою на нові ліси загальною площею 473,6 га.

Проведено лісовідновлення на площі 585,5 гектарів, створено нові ліси на площі 61,1 га. Поточного року лісівники планують створити 150 гектарів нових лісів та перевиконати планове завдання (100 га) Програми розвитку лісового господарства Тернопільщини.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГBe the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*