Піля завершення сьомого етапу Кубка світу в італійському Антхольц-Антерсельві, світовий біатлон поділився на дві частини. Більшість спортсменів починають цілеспрямовану підготовку до чемпіонату світу, який стартує в словенській Поклюці 10 лютого. Але ще раніше, 27 січня, в польському Душніки-Здруй пройдуть перші гонки чемпіонату Європи.
А поки що головний тренер збірної України з біатлону Юрай Санітра оцінив виступи наших спортсменів на сьомому етапі Кубка світу: «Тут, в Антхольці, вже цього року ми пробігли одні з найкращих стартів нинішнього сезону». І тренера можна зрозуміти, адже саме на італійській спортивній арені українська біатлоністка Юлія Джима виграла «срібло» в індивідуальній гонці на 15 км. Це, наразі, найкращий результат нашої збірної і єдина медаль за всі етапи кубка світу сезону 2020-2021 років. Браво, Юлю! Наша біатлоністка стала єдиною з 95-ти, яка закрила всі мішені в цій гонці. Особливо варто відзначити й останнє коло, коли стало зрозуміло, що українка може претендувати на призове місце. Тоді Юля включила максимальні оберти, показала за чистим ходом на цьому відрізку результат у топ-15 і нікому не віддала другого місця!
Ця гонка стала промінчиком світла у невиразних результатах збірної України, бо в інших стартах усе було, як звично. У чоловічій індивідуальній гонці Дмитро Підручний не вийшов «чистим» після жодної стрільби, а на чотирьох рубежах заробив загалом аж шість хвилин штрафу, з якими розраховувати на пристойний результат було складно – на фініші капітан виявився лише 74-м.
Єдина представниця України в жіночому мас-старті Юлія Джима показала лише десятий результат. Потім була чоловіча естафета, за підсумками якої наша команда стала восьмою. Після потрапляння у топ-6 в Оберхофі – це невеликий крок назад. У жіночій естафеті Україна показала теж восьмий результат. Немає чим хвалитися і в чоловічому мас-старті. Єдиний із українських біатлоністів Антона Дудченко завершив змагання на 25 позиції.
Словом, перед чемпіонатом світу зараз варто забути про негатив і намагатися якнайкраще провести підготовку до відповідальних стартів. Юрай Санітра теж вважає, що зараз дуже важливо не зробити помилку в підготовці до чемпіонату світу і гарно до нього підготуватися:
– До чемпіонату світу готуємося у двох групах: одна буде стартувати на чемпіонаті Європи, і трішки пізніше приїде в Поклюку, друга група одразу їде в Поклюку, де розпочне останній етап підготовки до чемпіонату світу. Буде краще, якщо ми раніше приїдемо туди, зможемо познайомитися з трасою, зі стрільбищем. Якщо все буде в порядку зі здоров’ям, то наша команда (як чоловіча, так і жіноча) буде дуже сильною.
Після цього Кубка світу в головного тренера збірної України з біатлону немає запитань до Підручного, Прими, Дудченка, Джими, Підгрушної та Валі Семеренко. І на чемпіонаті світу стартуватимуть ті спортсмени, які будуть найкраще готові на той час. Приємно, що серед них є і тернополяни.