Повідомити новину

Поширити:

Збій системи, збільшення кредитного ліміту або несанкціонований доступ до рахунків – з таких приводів до власників карткових рахунків телефонують аферисти. Двоє тернополянок, повіривши зловмисникам, втратили майже 34 тисячі гривень.
Одна з потерпілих повідомила телефоном персональні дані своїх електронних гаманців. За лічені хвилини вона отримала сповіщення, що з поточного рахунку зникло 6300 гривень, а з кредитного – 19 000 гривень. Інша тернополянка втратила близько 9000 гривень, які зловмисники перерахували на інший рахунок.
Відомості про події поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, повідомили у відділі комунікації ГУ НП в області.
Поліцейські застерігають власників банківських рахунків: не повідомляйте ПІН-коди карток та не зберігайте їх у гаманці чи разом із картками. Не кажіть персональні дані (ПІН-код, номер картки, логін і пароль, cvv-код) третім особам, навіть якщо вони відрекомендовуються працівниками банку. Працівники фінансових установ ніколи не перевіряють персональні дані. Окрім цього, не слід розголошувати коди, які надходять на мобільний номер.
Ще один спосіб, до якого вдаються шахраї, щоб заволодіти чужими грошима, – фішингові повідомлення. Від такого злочину потерпіли троє жителів Тернополя. Вони розмістили на сайті оголошень дописи про продаж різноманітної техніки. До них телефонували аферисти-покупці й узгоджували умови покупки. Зокрема, надсилали продавцям фішингові посилання, аби отримати інформацію з даними банківських карток. Як тільки потерпілі заповняли відомості, з їхніх карток зникали кошти. Загалом пройдисвіти збагатилися на суму майже 13000 гривень.
Такий вид шахрайства називають фішинговою атакою. Якщо коротко, це спроба отримати чужу особисту інформацію через Інтернет оманливим шляхом. Наприклад, людині можуть надіслати електронного листа, схожого на лист із банку, з проханням підтвердити номер банківського рахунку. У посиланні вас попросять вказати імена користувача та паролі; номери соціального страхування; номери банківських рахунків; PIN-коди (особисті ідентифікаційні номери); номери кредитних карток; дівоче прізвище матері; день народження. За жодних обставин не надавайте цієї інформації!
 
Будьте обережні, якщо на сторонньому сайті у вас запитують дані авторизації, а також платіжні дані.
Не відкривайте посилання від незнайомих або малознайомих співрозмовників. Саме таким чином на спеціально створених сайтах шахраї отримують доступ до ваших персональних даних.
 

Теги: аналітика