gazpostach

Обласний “Меморіал” очолили знані журналісти11111Тернопільській обласній організації товариства “Меморіал” ім. Василя Стуса недавно виповнилося 25 років. Це перша офіційно зареєстрована у нашій області громадська правозахисна організація, що була опозиційною до комуністичного режиму. У ті бурхливі часи “оксамитової революції” вона зуміла об’єднати найсвідоміших людей, яким ціною відчайдушної боротьби із загниваючою системою вдалося відстояти тогочасні ідеали, право на правду.

На позачерговій конференції Тернопільської обласної організації “Меморіал” ім. Василя Стуса, що відбулася минулої неділі в обласному краєзнавчому музеї, оновлено її керівні органи.

Головою організації обрано члена Національної спілки журналістів України Антона Грицишина. Він працював завідувачем відділу обласної молодіжної газети “Ровесник”, заступником редактора газети “Подільське слово”. З 1991-го активно співпрацює з “Меморіалом”, головний редактор першої на Тернопіллі незалежної газети “Дзвін”. Він – редактор-упорядник альманаху “Зродились ми великої години”, член редколегії обласної “Книги пам’яті Тернопільщини”, автор понад 150 статей з історії національно-визвольної боротьби, ініціатор багатьох акцій, зокрема акції “Меморіальці – дітям Донбасу”, понад 22 роки незмінний заступник голови обласного “Меморіалу”. Нагороджений орденом “За вірність” Всеукраїнського товариства “Меморіал” ім. Василя Стуса.

Заступником голови конференція обрала члена Національної спілки журналістів України Степана Слюзара. У минулому він очолював обласну молодіжну газету “Ровесник”, був одним з ініціаторів  та організатором створення і першим редактором “Тернополя вечірнього”, “Тернопільської газети”, головним редактором реорганізованої ним обласної газети “Свобода”. Під його керівництвом ці надзвичайно популярні на той час видання відіграли важливу роль у процесах українського державотворення, утвердженні історичної справедливості, збереженні пам’яті про жертви тоталітарного режиму. Зокрема, під час підготовки до Всеукраїнського референдуму 1991 р. за незалежність “Свобода” виходила півмільйонним накладом, призначеним для сходу та півдня України.

Учасники конференції оновили склад правління організації, обмінялися думками щодо активізації її діяльності, спрямованої на зміцнення державності України.

Олена ВАКОЛЮК

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*