gazpostach

Обласний футбол – на стартіПід головуванням керівника Асоціації футболу Тернопільщини Тараса Юрика відбулася організаційна нарада за участю потенційних учасників чемпіонату Тернопільської області з футболу 2021 року. Як повідомили у пресслужбі, було розглянуто кілька основних питань: кількість ліг, їхній склад, підвищені вимоги до інфраструктури та суворі покарання командам за неявки.

На попередній, січневій нараді Тарас Юрик запропонував представникам команд повернутися до проведення футбольних змагань на Тернопільщині у форматі трьох ліг, як це було в 2019 році. Ця пропозиція знайшла підтримку. Дві ліги (вищу і першу) сформують команди, які виступали у цих лігах минулого року чи отримали право за регламентом підвищитися в класі. Другу лігу в більшості складуть новачки обласних змагань. За попередніми напрацюваннями у кожній лізі виступатимуть по 9-10 команд.

Вищу лігу наразі сформували «Агрон» (Великогаївська громада), «Медобори» (Зелене), «Збруч-Агробізнес» (Підволочиськ), «Дністер» (Заліщики), «Зоря» (Хоростків), «Агронива» (Тернопіль), «Рідна Борщівщина» (Борщів), «Поділля» (Васильківці), ФК «Нараїв». Ще одне місце у вищій лізі зарезервовано за чемпіоном області 2020 року – теребовлянською «Нивою».

У першій лізі гратимуть ФК «Трибухівці», «Вікнини» (Вікно), «Нива» (Підгайці), «Нива» (Городниця), «Лисоня» (Саранчуківська ОТГ), «Віго-Острів» (Великоберезовицька ОТГ), ФК «Мельниця» (Мельниця-Подільська), ФК «Вишнівець», «Колос» (Бучач). Ще одне місце у першій лізі зарезервовано за «Кристалом U-19» (Чортків).

Принципову згоду на участь у другій лізі дали «Поділля» (В. Березовиця), ФК «Присівці» (Зборівщина), «Футбольна академія» (Тернопіль), ФК «Гусятин-ТГ», ФК «Копичинці», ФК «Скалат-ОТГ», «Стандарт» (Вишгородок, Лановеччина), «Колос» (Зборів). Ще три колективи поки що не дали остаточного погодження щодо участі в другій лізі і мають це зробити найближчим часом. Це – команди з Кременеччини, Борщівщини та Збаражчини.

Під час організаційної наради порушували питання і про дату початку чемпіонату Тернопільської області 2021 року. Пропонували різні варіанти, однак у кінцевому результаті одноголосно було прийнято рішення розпочати футбольний сезон у всіх трьох лігах 9 травня і завершити перше коло до 30 червня.

Також одноголосним рішенням представників команд у регламент проведення чемпіонату області внесено пункт про покарання команд за неявки на матчі. Відтепер колективу, який не вийшов на поле в календарному матчі, передбачено не лише технічну поразку (0:3), а й зняття чотирьох турнірних очок. Також у регламенті буде прописано, що команди, які не дограють чемпіонат, зможуть у наступному сезоні починати виступи в чемпіонаті області з найнижчої другої ліги.

Деякі команди піднімали слушні питання щодо покращення якості відеозйомок домашніх матчів, збільшення штрафних санкції у випадку відсутності запису поєдинку, покращення спортивної інфраструктури, зокрема якості футбольного газону, наявності роздягалень і душових. Ці проблеми Асоціація футболу Тернопільщини взяла на контроль, команди вищої ліги до початку сезону мають виправити недоліки. За приклад поставлено ФК «Вікнини» і, звичайно, ідеальні умови, створені в селі Васильківці, де місцевий стадіон «Поділля» відповідає всім нормам навіть для проведення всеукраїнських змагань.
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*