Повідомити новину

Поширити:

Перша Пречиста – це одне з дванадцяти головних церковних свят. Наприкінці серпня церква згадує смерть (Успіння) Божої Матері. Але це свято не лише сумне через закінчення життєвого шляху Богородиці, а й радісне – адже вона возз’єдналася зі своїм сином Ісусом Христом.
За три дні до смерті Марії з’явився архангел Гавриїл і сповістив про її близьку смерть. Цього дня апостоли залишили місця своєї проповіді та зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатися з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос.
У цей момент чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа. Апостол Фома не встиг на поховання Богородиці, тому йому після її успіння дозволили увійти в печеру-гробницю. Але там він не виявив тіла Богородиці. Це пояснили тим, що Господь забрав тіло Марії на небо.
Після закінченням Успенського посту у  цей день можна починати харчуватися різноманітною їжею, але тільки,  якщо 28 серпня не припадає на середу або п’ятницю. Якщо це так, слід почекати ще один день. За традицією, цього дня віряни йдуть до церкви, щоб вшанувати пам’ять про Пресвяту Богородицю і моляться біля ікони.
Ікона “Успіння Пресвятої Богородиці” вважається дуже сильною – перед нею просять про захист від хвороб, про допомогу у прийнятті правильного рішення у складних проблемних питаннях. Також саме цей образ допомагає гідно пройти свій земний шлях і подолати страх перед смертю.
Народні прикмети на Успіння: якщо з’явилася веселка на небі — осінь буде теплою; багато павутиння – зима буде морозною і малосніжною.
З цього дня в лісах починали збирати гриби й горіхи.
На Першу Пречисту у багатьох населених пунктах області празникують, святкує День міста Тернопіль.
Пропонуємо вашій увазі перелік заходів, які відбуватимуться цьогоріч.
Святкування триватиме 27-30 серпня. У парку Шевченка організують Всеукраїнський фестиваль «Не святі горшки ліплять». А на Театральному майдані – «Файне небо». Впродовж трьох днів сім професійних команд з різних міст України будуть влаштовувати польоти на повітряних кулях.
28 серпня ввечері – показові старти з використанням спецефектів. 29 і 30 серпня – ранкові та вечірні старти з Театрального майдану, а також у денну пору доби тернополяни матимуть унікальну можливість піднятися на кулі над Театральним майданом.
28 серпня на бульварі Шевченка працюватиме фотовиставка, яка розкаже, як святкували День міста попередніми роками. О 13 год. на вулиці Качали,1 відкриють трансферт містечко. 28-30 серпня тут же триватиме пленер «Крізь роки, крізь століття, Тернополе живий». У парку Шевченка цього дня можна буде відвідати конкурс «Квіткові композиції».
28 серпня о 14.30 в артгалереї відбудеться спецпогашення марки «Молодіжна столиця України. Тернопіль». А о 15 год. на вулиці Сагайдачного розпочнеться традиційна мистецька імпреза «Крізь терни до зірок». На алеї відкриють ще п’ять «квіток терену»: Євгена і Тамари Удіних; Ореста Савки; Олександра Смика; Сергія Притули та медичній спільноті. Поч. о 19 год.
Галина ВАНДЗЕЛЯК