Повідомити новину

Поширити:

Чим ближче до кінця опалювального періоду, тим активніше жителі Тернопільщини розмовляють про новий тариф на електроенергію. Оскільки в області одні із найнижчих показників, щодо розміру пенсій та середньої заробітної плати.

Зрештою, схоже, що підвищення ціни на електроенергію не уникнути. Одна з основних причин зростання вартості – шалені збитки енергетичної галузі від ракетних ударів окупантів.

Експерти кажуть, що в держави всього два шляхи вирішення:

  • перший – взяти на себе витрати на ремонт енергомережі. В такому випадку тарифи для населення можна буде зберегти теперішні, а різницю покрити з бюджету;
  • другий – підвищити ціни на електроенергію для споживачів.

Точно не буде дорожчати електроенергія до кінця квітня. А далі тариф може зрости поетапно чи різко.

Також ще розглядають варіант диференційованого подорожчання. Простими словами: чим більше використовує споживач – тим більше він платить.

Прогнози конкретної вартості електроенергії  дуде різні

Наприклад, видання Цензор.нет з посиланням на НКРЕКП наводить дані, що електроенергія може подорожчати аж до 5,5 гривень за кВт-год. Нагадаємо, що зараз ціна не перевищує 1,68 грн за кВт-год.

В цьому випадку можна говорити, що навряд чи всім вона буде по кишені. Враховуючи, що через війну зарплати сильно знизились, а величезна кількість людей і взагалі втратили роботу.

Згадане видання зазначає, що Урядом розглядається можливість адресних субсидій. Це якраз для найбідніших громадян.

Станом на зараз остаточного рішення у цьому складному питанні не ухвалено. Тож коли потрібно буде платити по-новому наразі невідомо. Очевидно одне, подорожчання буде і питання тільки в тому: поетапним воно буде чи різким.

Також у пресі зазначають, що рішення владою не ухвалене ще і через можливу негативну реакцію суспільства на фоні економічної кризи.