Повідомити новину

Поширити:

На Тернопільщині відбувся черговий етап реформи децентралізації. Як і обіцяли, нашу область поділили на три райони: Тернопільський, Кременецький та Чортківський.
Внаслідок реорганізації без роботи залишилися сотні людей.  За словами Світлани Безпоповцевої, до реформи районних держадміністрацій в усіх 17 установах працювали 1 332 людини. Після утворення трьох адміністрацій в них працюватимуть 442 особи.
У Кременецькій райдержадміністрації буде 88 працівників – це на 8 більше, ніж раніше. У Чортківській – 166 (на 86 більше, ніж раніше) і у Тернопільській – 188 (на 109 фахівців більше).
«Є домовленість, що звільнені працівники РДА переходять на роботу в ОТГ. Крім того, працівники управління соціального захисту населення, держархівів, служб у справах дітей будуть надалі працювати, оскільки гранична кількість працівників в об’єднаних РДА збільшена», – каже Безпоповцева.
Відтак, є надія, що усі звільнені держслужбовці будуть працевлаштовані. До слова, чиновниця розповіла, що державне майно колишніх райдержадміністрацій уже на 96% перевели у комунальну власність.
Додамо, що днями Президент України Володимир Зеленський призначив голів Чортківської, Тернопільської та Кременецької райдержадміністрацій. Їх привітав голова облдержадміністрації Володимир Труш. Очільник області побажав новопризначеним головам РДА наснаги і терпіння.
«Ми очікуємо від кожного з вас  чітких та дієвих кроків, швидкого реагування на стан справ в об`єднаних районах, ефективного використання коштів та наповнення місцевих бюджетів. Також важливим є завершення процесу децентралізації та формування команд на місцях.  Сподіваюся, що новопризначені керівники  впораються з усіма поставленими завданнями та виправдають всі сподівання, які ми на них покладаємо!» – наголосив пан Труш.
Відповідно до розпорядження Президента, головою Чортківської райдержадміністрації призначили Володимира Шипітка. Йому 44 роки, народився в селі Зозулинці Заліщицького району. До 2016 працював начальником Заліщицького районного управління юстиції. З 2020 року – депутат Чортківської районної ради. З 14 квітня до 12 лютого був головою Заліщицької РДА. Одружений, має доньку.
Головою Тернопільської РДА став Ярослав Матвійчук. Чоловік перебував на посаді заступника начальника управління – начальника відділу боротьби з організованою злочинністю УКР УМВС України в Тернопільській області. Одружений, має доньку.
Головою Кременецької райдержадміністрації призначили 44-річного Віталія Кудлака. Чоловік народився в селі Клебанівка Підволочиського району. У 2004 році закінчив Тернопільську академію народного господарства, а у 2007 році – аспірантуру Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Працював старшим викладачем, проректором з наукової роботи, викладачем на кафедрах Економічної теорії, доцентом кафедри Економіки і фінансів Тернопільського національного технічного університету (2014—2019). У 2008 році захистив кандидатську дисертацію. Був головою Шумської РДА з 30 січня 2020 до 12 лютого 2021.
Додаткова інформація: перелік ОТГ, які входять в три новостворених райони.
Тернопільський район: Байковецька, Бережанська, Білецька,  Великоберезовицька, Великобірківська, Великогаївська, Залозецька, Збаразька, Зборівська, Золотниківська, Іванівська, Козівська, Козлівська, Купчинецька,  Микулинецька, Нараївська, Озерянська, Підволочиська, Підгаєцька, Підгороднянська, Саранчуківська, Скалатська, Скориківська, Теребовлянська, Тернопільська.
Чортківський район:  Білобожницька, Більче-Золотецька, Борщівська, Бучацька, Васильковецька, Гримайлівська, Гусятинська, Заводська, Заліщицька, Золотопотіцька, Іване-Пустенська, Колиндянська, Копичинецька, Коропецька,  Мельнице-Подільська, Монастирська, Нагірянська, Скала-Подільська, Товстенська, Трибухівська, Хоростківська, Чортківська.
Кременецький район: Бурсуківська, Великодедеркальська, Вишнівецька, Кременецька, Лановецька, Лопушненська, Почаївська, Шумська.

Теги: офіційно