gazpostach

Нові можливості карти поляка: громадянство – через рік, щомісяця – соцдопомога160672 вересня 2016 року набувають чинності нові правила щодо карти поляка. Документ надає ряд переваг його власнику: постійне місце проживання в Польщі оформлюється безкоштовно, громадянство можна отримати через рік, щомісяця виплачується допомога на кожного члена сім’ї, пише expres.ua.

На початку червня Сейм Польщі прийняв поправки до Закону про карту поляка, а також змінив інші взаємопов’язані закони: про польське громадянство та іноземців у Польщі. 1 червня новий документ був опублікований у державному віснику і з 2 вересня поправки до законів набирають чинності.

Новий закон про карту поляка і польське громадянство пропонує:

1. Отримати карту поляка можна на території Польщі у воєводствах. До 2017 року буде визначено перелік, в якому воєводстві, громадяни яких країн мають право отримувати карту поляка.

2. Польська багаторазова віза на підставі карти поляка видається безкоштовно. Ця норма вже діє в польських консульствах на території Білорусі.

3. Постійне місце проживання в Польщі на підставі карти поляка видається безкоштовно – раніше було 640 злотих за розгляд заяви та 50 злотих за видачу карти.

4. Власник карти поляка після звернення за постійним дозволом на проживання в Польщі може розраховувати на грошову допомогу.

5. Іноземець, який отримав дозвіл на проживання на підставі польського походження, має право отримати громадянство в Польщі після одного року безперервного проживання (раніше було 2 роки).

6. Процедура надання польського громадянства для осіб з картою поляка безкоштовна.

Розмір грошової допомоги для власників карти поляка.

Власник карти протягом перших 3 місяців отримує від польської держави по 925 злотих, з 4 по 9 місяць – по 555 злотих. Якщо у подружжя є діти, то за кожну дитину в перші 3 місяці належить 462,5 злотих, з 4 по 9 місяць – 277,5 злотих.

Просити фінансову підтримку може тільки власник карти поляка, який перед цим звернувся за постійним дозволом на проживання в Польщі. Грошова допомога не оподатковується і не залежить від розмірів заробітку її одержувача. Виплати фіксовані і не можуть перевищувати 9 місяців. Грошову допомогу припиняють виплачувати після позбавлення постійного виду на проживання (наприклад, після надання громадянства). Виплати проводяться до тих пір, поки в польському річному бюджеті є гроші, закладені на ці витрати.

Звертатися за фінансовою допомогою можна тільки з 1 січня 2017 року , оскільки в уже прийнятому на 2016 рік польському бюджеті не передбачено такої графи витрат.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*