gazpostach

Нові інтернет-шахраї збирають особисті дані охочих стати поліцейськими43Зловмисники збирають дані охочих вступити до лав поліцейських, створивши фейковий сайт “з набору в поліцію”.

Про це повідомляє “Сьогодні”.

Поки ще не відомі поліції шахраї пропонували громадянам заповнити анкети з паспортними, контактними й біографічними даними, нібито для вступу на службу до копів.

“За допомогою цього сайту зловмисники виманюють персональні дані в громадян. До створення сторінки шахраї підійшли дуже серйозно: створили практично копію реально існуючого нашого сайту”, – розповіли в поліції.

“Найчастіше подібна інформація збирається для того, щоб потім її продати тим або іншим бізнес-структурам. Наприклад, таку інформацію можуть збирати рекламні агентства. А в цьому випадку це готова база тих, хто лояльно ставиться до поліції, хто хоче стати поліцейським. Анкет, на щастя, встигли зібрати не дуже багато, ми вчасно виявили підробку”, – розповів голова кіберполіції України Сергій Демедюк.

Поліція вже з’ясувала, що сервер перебуває за кордоном, в одній з європейських країн, і зараз копи в процесі отримання необхідної для розшуку замовника інформації. Опитані рекламісти висунули кілька версій того, кому вигідні неправдивий набір у поліцію й інформація про охочих туди вступити.

“Не можна виключати ймовірність, що аферу провертають із метою дискредитації іміджу нової поліції”, – каже професійний піарник Марина Фоменко. Її колеги розповіли, що подібна схема збору даних досить нестандартна, адже за фактом люди самі надсилають тобі свої контактні телефони, самі розповідають про свій вік і життєві переваги.

“Це категорія молодих і потенційно платоспроможних людей. Свого роду мрія для тих же продавців гаджетів або брендованих речей. Але, можливо, збираються дані й для якоїсь суспільної організації, що створюється, що хоче набрати активних людей у свої лави”, – припускають рекламісти.

За даними Нацполіції, подібні схеми використовуються й у банківській сфері. Як уточнив Сергій Демедюк, кіберкопи вже зіткнулися із практично точними копіями сайтів деяких банків.

“Шахраї розраховують, що користувач повідомить їм дані про електронний гаманець або про банківську картку, і вони украдуть гроші”, – розповів Демедюк. Покарання за створення такого фейкового сайту – до 3 років обмеження волі.

У Нацполіції дають кілька порад, як не стати жертвою подібних аферистів. Всі вони відносно прості, але потрібно бути уважним. Наприклад, охочим вступити до лав поліції МВС радить користуватися винятково офіційним сайтом Нацполіції, де є інформація про телефон колл-центру, де консультують із питань зарахування в копи. Що стосується фейкових сайтів фінансових організацій, то в поліції радять перевіряти інформацію, що прийшла інтернет-користувачеві на електронний ящик нібито від імені того чи іншого банку. Оптимальний варіант – користуватися офіційними сайтами банків.

“Заради своєї фінансової безпеки краще також відмовитися від розрахунку в магазинах, у тому числі онлайн, своєю зарплатною карткою. Для цих цілей краще завести окрему картку, на якій можна зберігати невеликі суми”, – розповіли оперативники.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*