gazpostach

Ніна Фіалко презентувала вісімнадцятий роман!Ознайомлення з новим художнім твором «Колискова для Софії» відомої української письменниці Ніни Фіалко відбулося у світлиці Тернопільської обласної організації НСПУ.

Тема написаного вкрай важлива – сурогатне материнство, на якому сьогодні спритні ділки роблять бізнес, поставивши його на конвеєр. Згадаймо лишень вражаючий телерепортаж про десятки маляток, народжених в Україні, які через карантин чекали на відправку за кордон до «батьків». Тим часом сурогатне материнство заборонене законом в Австрії, Норвегії, Швеції, Франції, Італії, Швейцарії, Німеччині та в деяких штатах Америки. До слова, згідно з вченням Церкви, «сурогатне материнство суперечить гідності жінки, єдності шлюбу та гідності прокреації людської особи» (Папська Рада у справах душпастирства служби здоров’я).

Коротко про сюжет. Діана, Тамара і Наталя, вирвавшись із провінції, приїжджають до Києва. Для кожної це шанс вибороти щасливе життя без поневірянь і скрути. Знайомство із солідним агентом клініки сурогатного материнства Жорою обіцяє світлі перспективи. Наталя закохується в Жору, не підозрюючи про справжні наміри чоловіка. Тамара виношує дітей для українських родин, поки її мати не долучається до такого «легкого» заробітку. А Діана стає сурогатною матір’ю для пари американців. Народивши, вона допомагає транспортувати двійнят Андре і Софі на інший континент, проте її кидають у чужому аеропорту без грошей і документів. Діана мусить боротися за виживання й повернути те найдорожче, чим хотіла легковажно заплатити за фальшиве щастя, – своїх дітей…

Ось як відгукнулась про цю книгу у своїй рецензії тернопільська критикеса Тетяна Дігай: «Дозволю собі принагідно  спрогнозувати:  читачі неодмінно полюблять новий  роман Ніни Фіалко, бо за всіма складнощами реалістичних ситуацій, за неприхованою конкретикою зла у всіх його можливих подобах і втіленнях криється позитивна енергетика, а живиться цей позитив любов’ю авторки як до своїх героїв, так і до вірних читачів. В якомусь сенсі це розважальна література, але після того, як ти це прочитаєш і розважишся, кілька ночей не спиш!  Окрім зрозумілої цікавості – а що далі? – життєві історії, котрі розказані в романі, через пояснення і роз’яснення смислу речей виконують  функцію заспокоєння, тобто психологічно-терапевтичну.  Це  переносить читача у певний контекст, і він, читач, теж долучається до виконання певних ролей, щось на кшталт навчання через навіювання –  те, що завжди робила й робить добра проза. Насправді це дуже потрібно!»

Валентина СЕМЕНЯК

Фото авторки

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*