Новачок першої ліги тернопільська «Нива» зуміла на полі суперника зіграти внічию 1:1 з харківським «Металістом 1925».
Суперники підійшли до цієї зустрічі в різному настрої, адже почали новий сезон з перемінним успіхом: в попередньому раунді кубка України харків’яни несподівано поступилися «Альянсу», а команда з Тернополя зуміла пройти «Карпати» з Галича.
Якщо ж аналізувати завдання, які стоять перед клубами в новому сезоні, то «Металіст 1925» плідно попрацював на трансферному ринку і харківський клуб знову намагатиметься піднятися в класі, але для цього тренерському штабу і футболістам доведеться докласти куди більше зусиль, ніж у минулій кампанії.
А ось тернопільська «Нива» ставить перед собою куди менш амбітні завдання – команда повернулася в першу лігу і буде намагатися закріпитися в чемпіонаті, в якому востаннє виступала майже п’ять років тому. Тернопільська команда точно не знаходиться в когорті головних фаворитів сезону, але за рахунок дисциплінованої гри і зіграного складу їй цілком під силу піднести кілька сюрпризів. Багато в чому завдяки цим факторам «Ниві» вдалося посісти перше місце в групі «А» другої ліги. І, до речі, вивезти нічию з Харкова після першого туру.
Цікаво, що на цьому матчі дозволили бути вболівальникам, але не більше ніж 25 відсотків від загальної кількості місткості арени. Але навіть присутність власних уболівальників не надихнула господарів поля. Зі старту поєдинку команди придивлялися одна до одної і не поспішали переходити до атакувальних дій. Гравці «Металіста 1925» володіли ініціативою, але перший удар по воротах завдали гості – Дмитро Скакун добре пройшов по лівому флангу, змістився в центр і пробив, але з його ударом впорався Денис Сидоренко.
В середині тайму команди знову обмінялися атаками, а на 23-й хвилині «Металіст 1925» забив прекрасний гол. Після довгої передачі з середини поля Лукас класно прийняв м’яча на груди і в один дотик легко переграв Данила Єрмолова – 1:0.
Пропущений м’яч вплинув на гостей, які заграли активніше в атаці і намагалися створювати більше загроз біля чужих воріт. Не відсиджувалися в обороні й господарі. Та за кілька хвилин до свистка на перерву «Нива» забили м’яч у відповідь. Дмитро Різник здорово прострілив у штрафну з правого краю, а Дмитро Скакун, не замислюючись, розстріляв ворота суперника – 1:1. До речі, футбольні експерти високо оцінили гру нападаючого «Ниви»  Дмитра Різника. По суті, він організував гол своєї команди, але і без цього провів дуже якісний матч, часто погрожував чужим воротам і намагався брати гру на себе.
У другому таймі «Металіст 1925» володів ініціативою, але створював мало моментів. Було багато зіткнень, через пошкодження покинув поле Максим Єрмоленко, а замість нього вийшов дебютант господарів Денис Ндукве. Після цієї заміни господарі повернули контроль над м’ячем, але ніяких дивідендів від цього не отримали. Команда грала дуже сумбурно і з трудом доходила до штрафної суперника, зникла агресія в атаці, яка була в першій половині гри. «Ниві» ж вдавалося вирівняти гру, вдало на підборах діяв хавбек Олександр Демченко. Іноді підопічні Василя Малика, кращого тренера другої ліги 2019 року, дуже небезпечно огризалися.
Лише в кінцівці матчу жовто-сині вибухнули моментами, але… Нічийний результат цілком можна назвати закономірним, адже ні «Металіст 1925» ні «Нива» не награли на три очки. Та якщо харків’яни такий результат сприймають як негативний (навіть у післяматчевому коментарі головний тренер «Металіста 1925» Валерій Кривенцов зізнався, що  «дуже хотіли у першому матчі та ще й за присутності рідних уболівальників перемогти, але не вийшло…», то колектив з Тернополя цілком може занести собі в актив цю гру і набране очко на виїзді.