gazpostach

Нерест на Тернопільщині



ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Управління Державного агентства рибного господарства

у Тернопільській області

 

Н А К А З

 

19 березня 2020 року                         Тернопіль                                            №

 

Про встановлення весняно-літньої

заборони на вилов риби та інших водних

біоресурсів у рибогосподарських

водних об’єктах Тернопільської області в 2020 році

 

Відповідно до Закону України “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів” від 08 червня 2011 року, Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 15 лютого 1999 року № 19, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1999 року за № 269/3562, Порядку здійснення любительського і спортивного рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 1998 року, Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України, затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 18 березня 1999 року              № 33, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25 травня 1999 року                 за № 326/3619, з метою охорони та відтворення водних біоресурсів у природних рибогосподарських водних об’єктах Тернопільської області,

 

НАКАЗУЮ:

  1. Встановити період нерестуючої риби та інших водних біоресурсів з 1 квітня по 10 червня 2020 року (включно), на всіх рибогосподарських водних об’єктах, включаючи водойми, які розташовані в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду Тернопільської області.

 

  1. Всі рибогосподарські водні об’єкти області, які знаходяться у зоні контролю Управління Державного агентства рибного господарства у Тернопільській області, включаючи водойми в межах територій та об’єктів природо-заповідного фонду, та водойми, які побудовані на руслах річок, на період нересту оголошуються нерестовищами (за винятком водойм, наданих в оренду суб’єктам господарювання, що здійснюють свою діяльність на умовах аквакультури), крім місць, спеціально визначених у додатку, де дозволяється аматорський вилов риби однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега.

 

  1. Заборонити у нерестовий період проведення у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні та інші роботи, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші, будівельних матеріалів а також заборонити на період масового ходу і нересту риби пересування плавзасобів у заборонених для рибальства зонах (за винятком установлених суднових ходів), а на ділянках, оголошених органами рибоохорони нерестовищами в період нересту, – всіх плавучих засобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

 

  1. Заборонити будь-яке рибальство на період нересту риби та інших водних біоресурсів у всіх рибогосподарських водних об’єктах (частинах водойм) області з природним відтворенням, включаючи водойми, які розташовані в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, в тому числі наданих у користування громадським організаціям (крім водойм, наданих в оренду для виробництва продукції аквакультури), за винятком місць, вказаних в додатку до цього наказу.

 

  1. Відділу іхтіології та регулювання рибальства, даний наказ довести до відома райдержадміністрацій, громадських об’єднань (УТМР) та оповістити через засоби масової інформації населення та зацікавленні підприємства, установи, організації про встановлення весняно-літньої заборони на вилов риби та інших водних біоресурсів і про проведення дво- тримісячника з їх охорони.

 

  1. Для задоволення потреб рибалок–любителів дозволити аматорський вилов риби однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у спеціально визначених місцях, згідно з Додатком.

 

  1. Користувачам рибогосподарських водних об’єктів та громадським об’єднанням (УТМР) систематично вести спостереження за нерестом і станом на 1-е та 15-е числа кожного місяця подавати інформацію про хід нересту до органів рибоохорони та провести розмітку місць, де дозволено вилов риби згідно з переліком, що додається.

 

  1. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Володимир МАКСИМІВ, начальник управління

 

 








Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*