29.05.2023 15:07

Повідомити про новину

Поширити:

Фактично, шістка команд жіночої Суперліги з волейболу, яка продовжить боротьбу за медалі у серії плей-офф, та квартет невдах, якому належить посперечатися за збереження прописки в Суперлізі у серії плей-аут, стали відомі ще після передостаннього туру. І все ж матч у Тернополі між «Галичанкою-ЗУНУ» та ВК «Полісся-ШВСМ-ЖДУ» викликав у окремих шанувальників волейболу неоднозначну реакцію.
І справді, на перший погляд здивуватися було від чого. Адже після двох партій, виграних тернополянками переконливо (25:13 і 25:20), їхній наставник Віктор Туркула раптово прибрав із майданчика всю стартову шістку лідерів разом із ліберо Вікторією Дельрос. І хоча правила змагань робити подібний «фінт» дозволяють, через програні тернопільськими дублерками три наступні сети (10:25, 12:25, 7:15) та, як наслідок, увесь матч – загалом сміливий крок головного тренера «Галичанки-ЗУНУ» дав привід засумніватися у повному дотриманні законів «фейр плей». Бо, мовляв, таким чином він «допоміг» житомирській команді завершити регулярний чемпіонат на четвертому місці.
Однак, за повідомленням Федерації волейболу України, насправді для обох команд результат того матчу фактично нічого не вирішував. Адже навіть за умови поразки в Тернополі ВК «Полісся-ШВСМ-ЖДУ» все одно випереджав би представника Луцька за додатковими показниками. А так Віктор Туркула надав можливість солідно награтися резервісткам клубу, перевірив у серйозній боротьбі свій найближчий резерв і однозначно нічого «кримінального» не вчинив…
Отже, за підсумками заключного туру СК «Прометей» та «Хімік» забезпечили собі прямі путівки до півфіналу плей-офф. На цій стадії клуб із Кам’янського поміряється силами з переможцем пари «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» – «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ», а представник Южного зійдеться зі щасливчиком у протистоянні ВК «Полісся-ШВСМ-ЖДУ» – «Волинь-Університет-ОДЮСШ».
Команди, що посіли 7-10 місця, у серії плей-аут будуть суперничати одне з одним у двох турах. Господарем першого із них стане Тернопіль, другого – Дніпро. Колективи розпочнуть боротьбу із наступними активами: «Аланта» – 3 очки, «Галичанка-ЗУНУ» – 2 очки, ВК «Полтавчанка-ПНПУ» – 1 очко і «Університет-ШВСМ» – 0 очок.
Команди, які за підсумками другого етапу чемпіонату посядуть 7-8 місця, залишають за собою право виступати у Суперлізі в наступному сезоні. Команда, яка посяде 9-е місце, зіграє перехідні матчі за збереження прописки у Суперлізі з командою, яка посяде 2 місце у вищій. І, нарешті, команда, що стане десятою, залишить Суперлігу, а її місце посяде чемпіон вищої ліги за підсумками поточного сезону.
Точні дати проведення всіх матчів стануть відомими трохи пізніше…
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.