Повідомити новину

Поширити:

Офіційна статистика зареєстрованих безробітних в Україні тримається на рівні 516 тис. Від початку карантину 54% українців знайшли роботу у сфері сільського господарства, раніше частина з них працювала в торгівлі. Приблизно половина усіх безробітних – це люди з вищою освітою.
Таку тенденцію засвідчили дані Держстату. Можна припустити, що в Україні вища освіта не гарантує отримання роботи.
Проблема не в тому, що не можливо працевлаштуватися, а в тому, що більшість вакансій низькооплачувані, каже заввідділом дослідження рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Національної академії наук України Людмила Черенько. Тому люди відмовляються від таких вакансій. А роботу з вищим заробітком не знаходять. В усі часи дуже розумним було важко.
Також є малограмотні фахівці, які купили дипломи. Це стало ознакою останніх років.
“Є цілий сегмент отримувачів дипломів без відповідних знань. І, на жаль, це відбувається здебільшого на рівні вищої освіти, оскільки в суспільстві немає запиту на знання, а є запит на дипломи. Я очікую, що відбудеться значна трансформація і вища освіта буде менш потрібною. Люди шукатимуть інші шляхи для отримання кваліфікації та навичок”, – каже Людмила Черненко.
Все ж варто пам’ятати, що високоосвічені люди своєчасно реагують на зміни, їм легше орієнтуватися в пошуку роботи, і, звичайно, роботодавці надають перевагу таким фахівцям.