gazpostach

Наталія ВАЩЕНКО: «Мого чоловіка жорстоко вбили не за порушення закону людського чи Божого, а за правду» 

311626 травня близько 23 години двоє невідомих осіб нанесли тілесні ушкодження 48-річному  громадському активісту, депутату Кременецької міської ради Віталію Ващенку. Чоловік через три години помер у реанімаційному відділенні лікарні. Попередній діагноз – «забійні рани голови, черепно-мозкова травма, політравма грудей». Злочин скоєно на території нежилого обійстя, де він займався підприємницькою діяльністю.

Як повідомив керівник Головного управління Нацполіції Тернопільщини Олександр Богомол, на Кременеччині нині працюють посилені слідчо-оперативні групи до складу яких увійшли фахівці з управлінь слідства, кримінальної поліції, експерти.

– Уся тернопільська поліція працює над розкриттям цього резонансного вбивства, перевіряємо всю інформацію, що надходить. Орієнтовано також правоохоронців сусідніх областей. Є припущення, що вбивці могли приїхати до Кременця на автомобілі, тому вилучаємо відео з камер спостереження, перевіряємо маршрут зловмисників.

Назвав Олександр Богомол і ймовірні версії злочину.

– Найперше розглядаємо громадську та політичну діяльність потерпілого. Версію з пограбуванням теж не відкидаємо, але це малоймовірно, бо при потерпілому залишилися цінні речі й кошти. Нападники не забрали нічого.

– Правоохоронці звертаються до всіх, кому відомі обставини злочину або хто має інформацію про осіб, причетних до його вчинення, повідомляти за телефоном у Кременці (03546) 2-22-45, 067-471-66-23  або 102.

Минулої неділі Кременець попрощався з Віталієм Ващенком. Похорони були велелюдними – декілька тисяч людей. У покійного залишилися дружина і двоє дітей.

Учора дружина Наталія Ващенко, кременецькі побратими по громадській та політичній діяльності – голова районної громадської організації «Народна рада Кременецького району» Віталій Савчук, член цієї організації Олександр Гринюк і депутат Почаївської міської ради Микола Замковський провели прес-конференцію.

Пані Наталія озвучила свої думки з приводу того, кому її безкомпромісний безстрашний чоловік міг перейти дорогу, заздалегідь застерігши: «Я нікого не звинувачую, бо не маю права – ні морального, ні юридичного». Вона згадала суддю Варневич (нагадаю: свого часу цю суддю піддали так званій сміттєвій люстрації – посадили у контейнер для сміття, а серед люстраторів був Віталій Ващенко, за що згодом зазнав кримінального переслідування). Більше того, жінка навела приклад, як десь за два тижні до вбивства суддя біля магазину начебто промовила фразу, яку можна розцінювати як погрозу.

Наталія Ващенко вважає, що підставою для жорстокої розправи над її чоловіком могла стати його діяльність як члена земельної комісії при міській раді: «Споконвіків українці вбивали за землю, навіть брат брата». Також жінка розповіла про протистояння у Кременецькому психоневрологічному санаторії для дітей, де її чоловік теж займав принципову позицію. «Він був альтруїстом і ніколи нікого не боявся», – сказала вона, і як приклад навела факт: коли на київському Майдані ставало найгарячіше, Віталій негайно збирався і їхав туди, хоча вона мало не на колінах благала не їхати.

Віталій Савчук із сумом констатував: нема судової реформи, за яку так боровся Віталій Ващенко, нема і Віталія… Активісти, депутати подавали клопотання до Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаціїної комісії суддів стосовно судді Варневич, але досі немає ані рішення, ані відповіді.

  • Система своїх не здає. Тільки такі напористі особистості, як Віталій, могли їй протистояти. Те, що вбили Віталія, а не когось іншого, це не випадковість, а закономірність. Вбивство було жорстоке, щоб він страждав.

На думку п. Савчука, таку жорстокість могли вчинити люди, що пройшли дев’яності. У Кременці нині намагається взяти владу криміналітет, який зародився у ті часи. Криміногенна ситуація у райцентрі просто жахає: вбивства, грабіж з ювелірної крамниці, обкарадання помешкань багатих людей. Жителі Кременця уже й бояться виходити на вулицю.

Микола Замковський закликав правоохоронців ретельно розглянути версію про почаївський слід убивства. Зокрема нагадав, що після сміттєвої люстрації судді Варневич, яка розглядала справу екс-мера Почаєва Іванюка, останнього судять за земельні махінації по-новому, і хтозна чи не готують виправдувальний вирок. Наступне судове засідання призначили аж на липень у зв’язку з тим, що прокурор пішов у відпустку.

Було багато запитань активістів до присутніх начальника сектору комунікації ГУНП в області Сергія Крети та заступника начальника відділу слідчого управління ГУ НП в області Віталія Пушкара. Сергій Крета зауважив, що такого жорстокого убивства не пригадує за двадцять років служби. Поліція уже відстежила автомашину, на якій пересувалися злочинці, встановила власника, увесь ланцюжок перепродувань автівки.

Віталій Пушкар розповів про хід розслідування, щоправда, посилаючись на таємницю слідства, сказав небагато. Складено фотопортрети підозрюваних, однак їхні особи не встановлено.

Громадські активісти закликали правоохоронців до дієвішої роботи з розкриття злочину і висловили готовність в усьому сприяти. Розкриття вбивства Віталія Ващенка є справою честі.

 

Ольга КУШНЕРИК

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*