gazpostach

«Настане час, і не словами будемо з’ясовувати суть невмирущої ідеї…»16076 16076Ці слова великого українця Євгена Коновальця стали своєрідним заспівом до тематичної виставки, приуроченої 125-річчю від дня його народження, яка експонується в обласному краєзнавчому музеї.

Загалом експозиція цього музею унікальна і напрочуд цікава. У його архівах сотні і тисячі збережених матеріалів, пам’яток, археологічних знахідок та особистих речей видатних уродженців краю. Словом, усе те, чим жив і що творив упродовж століть наш народ.

Значну цінність становлять матеріали періоду Першої світової війни, які доповнені відомостями про Українських січових стрільців. У відділі відтворено складний післявоєнний період – історичні процеси, що відбувались на Тернопільщині – у 20-30-тих роках минулого століття.

У дев’яностих роках минулого століття музей одним  із перших в Україні розпочав літопис новітньої історії. Для цього реконструювали частину приміщень, створили нові тематичні вітрини, особливу увагу приділили славним історичним подіям періодів УСС та УПА.

У музеї кожного разу оновлюються виставки, приурочені видатним особистостям. Однією з таких є змістовна експозиція «Євген Коновалець». Вона присвячена 125-й річниці від дня народження видатного провідника ОУН. 14 червня її створив завідувач сектору відділу новітньої історії  музею Володимир Пукач.

Там представлені унікальні документи, книги про легендарного полковника, фотографії з архіву, нагрудні значки, випущені до річниці від дня народження та пам’ятний конверт із зображенням Є.Коновальця.

Галина ВАЦЛАВСЬКА,

студентка ТДПУ

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*