Повідомити новину

Поширити:

Інформація у ЗМІ про вовків на Тернопіллі починає набирати загрозливого характеру. Раніше схожі повідомлення були рідкістю. В основному писали про те, що в холодні зими через замерзлий Дністер до нас переходило кілька вовків-одинаків. Тепер ситуація змінилася кардинально. Карпати масово вирубують, і вовки в пошуку харчів та безпечних місць мігрують і в наші краї. Тут вони обживаються та вже вважають ці території своїми.
Обережно, вовки!
У серпні kremenets.city повідомив, що вовки підібралися до помешкань жителів Шумського і Кременецького районів. В Пищатинцях за хатою директора школи Тетяни Митарчук був прив’язаний бичок. «Кілограмів 150 мав. А на ранок його знайшли на долинах і роздертого», — розповіла тоді голова Пищатинської сільської ради Антоніна Терлецька. Окрім мешканців Пищатинців, постраждали і сусідні Матвіївці та Кудлаївка. В першому жертвами хижака стали п’ятеро овець з кошари фермера, в другому було понівечене лоша.
Керівник Кременецької районної організації українського товариства мисливців і рибалок Василь Ковальчук заспокоював: хоч вовка у наших краях можна побачити, але він у нас не агресивний. Боятись людям не варто, проте краще бути пильними. Вовк може напасти на людину лише в тому випадку, коли він хворий на сказ… А як у нього запитати? Скажімо, одній із мешканок Пищатинців було не до жартів, коли ледве не стала жертвою сіроманця. Зустріла хижака посеред білого дня за селом. Жінку врятували дикі кози, котрі з’явились саме тоді, коли тварина прямувала до неї.
«Наїлася» страху і жителька села Висипівці у Зборівському районі Марія Барабаш, коли вовки пробігли у трьох метрах від неї: «Жене то туди, то сюди, а я притулилася до горіха і тихенько стою. Прийшла додому ні жива, ні мертва».
Телеканал «Україна» розповів, що у Тернопільській області зграї вовків знову атакують села – хижаки впритул підходять до будинків і заходять у двори. У Зборівському районі ночами нападають на домашніх тварин, а серед білого дня гуляють по селу.
Першим зграю вовків зняв на мобільний телефон чоловік із села Висипівці. Кілька днів тому він на тракторі обробляв поля і помітив хижаків. За його словами, того дня з кабіни вийти не міг. Злякався… «Було, що вовки й кіз роздирали, і овець. А коли я працював на тракторі, вони по полю ходили і мишей ловили», – розповів Роман Миць.
Коли чоловік розмістив це відео на своїй сторінці у Фейсбук, у коментарях під постом Василь Яруш повідомив, що бачив цих тварин у сусідніх селах, за 15 кілометрів від Висипівців. І сіроманці з’їли там дві домашні кози.
У сусідніх селах люди також живуть у страху. Скажімо, в Нестерівці кілька тижнів тому молода вовчиця посеред білого дня ходила по дворах. Жінки сховалися в будинках, а чоловіки взялися за вила.
Днями мисливці в сусідньому селі Манюки вбили двох вовків, які нападали на кіз. Місцевий єгер каже, що хижаків у навколишніх лісах ніколи не було, а тепер вони мають чим тут поживитися.
– Вовки переходять сюди зграями в пошуку їжі, у наших лісах є козулі, – розповів журналісту Михайлові Яремишину єгер Озерянської первинної організації Українського товариства мисливців і рибалок Володимир Любунь.
Справді, за останні кілька місяців на Тернопільщині атаки вовків – не дивина, але місцеві чиновники досі не вирішили, як боротися з непроханими гостями.
Так, на Тернопіллі у жодному з районів наразі не було звернень з приводу нападу вовків на людей. І це добре, однак спеціалісти переконані: загроза цілком реальна. Та якщо бути обережним і дотримуватися правил безпеки, то можна уникнути багатьох неприємних інцидентів.
Обізнаний – захищений
То як поводитися під час зустрічі з вовком? Найперше, слід пам’ятати, що вовки – це хижі тварини, які зграями можуть нападати і на більших тварин, а іноді й людей. Тому, заходячи на вовчу територію, завжди будьте готові захистити себе:
якщо ви помітили вовка раніше, ніж він помітив вас, тихо йдіть геть. Буде краще, якщо він вас і не побачить;
– поруч з одним вовком завжди можуть виявитися ще кілька особин. Тому не приймайте поспішних рішень;
– якщо вовк вас помітив, почніть повільно відходити назад. Не дивіться йому в очі. Для вовка погляд в очі – це виклик;
– якщо вовк переслідує вас, то не потрібно бігти. Звірі все одно бігають швидше;
– коли ви намагаєтеся піти від вовка, завжди тримайте його в полі зору і не повертайтеся спиною, інакше інстинкт хижака спрацює миттєво;
– увагу диких звірів, і вовка в тому числі, легко відвернути їжею. Киньте вовкові їжу у випадку переслідування;
– у разі нападу вовка складіться в позу ембріона, закриваючи руками шию;
– добрими засобами самооборони стануть перцевий аерозоль, електрошокер або гострий предмет. За можливості беріть їх з собою до лісу. Якщо всього цього немає, то згодяться навіть гілка або палиця;
– пам’ятайте, що морда і ніс у вовка дуже чутливі, тому намагайтеся вдарити по них якнайсильніше. Якщо під рукою нічого немає, тоді намагайтеся вдарити вовка підошвою черевика;
– налякайте вовка. Якщо хижак зустріне агресивну відсіч, то може забути про напад;
– кричіть що є сили: і вовка зіб’єте з пантелику, і, можливо, хтось почує та прийде на допомогу;
– у разі нападу на групу людей, діти і поранені мають бути в центрі групи, оскільки вовки будуть прагнути дістатися до них в першу чергу.
– не варто сприймати вовка як собаку. Сила укусу ротвейлера становить 23 кгс/кв. см, а вовка –  28 кгс/кв. см. Тому лише гідна відсіч допоможе вам врятувати своє життя.
– якщо маєте можливість і час, розпаліть багаття. Вовки бояться вогню. Вони також не люблять диму;
– не намагайтеся ховатися від вовка, він все одно знайде вас завдяки сильному нюху…
І наостанку, пам’ятайте, що дикі тварини, які живуть в наших лісах, не розглядають людину як об’єкт свого полювання і без причини ніколи не нападають. Це може відбутися тільки в тому випадку, якщо люди самі спровокують звіра неправильними діями.