29.11.2022 23:45

Повідомити про новину

Поширити:

Рідне місто моє! Ти на хвилях пливеш світанкових.
І веселка торкає Нічлаву барвистим крилом.
Присягаюсь тобі в незрадливій і вічній любові!
Причащаюсь від тебе і хлібом святим, і добром!!!
Ганна КОСТІВ-ГУСКА
Два дні у Борщові відбувалися грандіозні святкування.
7 вересня відзначали День міста. На запрошення міського голови Івана Кобилянського у міську раду завітали люди, які багато років свого життя присвятили служінню рідному місту, його розвитку і добробуту територіальної громади, а саме колишні міські голови та почесні громадяни міста Борщова. Також на заході були присутні члени делегації міст-партнерів Гродкув та Ястшембе-Здруй (Республіки Польща). Варто зазначити, що гості з Польщі були зачаровані щирістю та гостинністю борщівчан. Справді, ця небуденна щирість відчувалася упродовж двох днів.

Розпочались святкові заходи із благословення святих отців та проведення змагань з міні-футболу на Кубок мера. В турнірі взяли участь шість команд. Перемогу та Кубок міського голови отримав колектив «Рідна Борщівщина». Згодом вихованці дитячої юнацької спортивної школи провели ігри з волейболу, продемонстрували показові виступи з боротьби та спортивної гімнастики.

Малеча мала змогу малювати, ліпити, гратися в ігри. Багато було бажаючих оглянути презентацію дитячих і юнацьких творчих робіт «Тобі, мій Борщове». Особливо зворушила присутніх фотовиставка робіт дітей з особливими освітніми потребами «Дитинство одне для всіх». Неможливо було переглядати світлини без сліз. Батьки подякували за організацію фотопроекту, який не залишив байдужим нікого, бо дитинство, справді, має бути щасливим для всіх дітей.

Традиційно, на День міста відбулось частування від міського голови. Усі охочі жителі та гості міста мали змогу поласувати смачними пляцками, кексами, медівниками, одночасно насолоджуючись музичними композиціями від ансамблю скрипалів «Гармонія». Привітати борщівчан приїхали й байкери, які залюбки дозволяли зробити світлини біля двоколісних залізних «коней».

Окрім величного та насиченого святкового концерту, який тривав допізна та вражав розмаїттям виступів, прозвучало багато вітань. Зокрема, міський голова Іван Кобилянський привітав новостворену сім’ю Дмитра та Інни Ткачуків, які цього дня стали на сімейний рушничок щастя. Жителі Борщова отримали сертифікати. Серед них – найстарша подружня пара Микола та Ніна Пелихи – з нагоди 61 річниці подружнього життя, родина Юрія та Оксани Калаурів, у яких цього дня народився син. Відзнаку одержала й найстарша мешканка міста – 95-літня Галина Щур. А почесним громадянином Борщова цьогоріч став заслужений працівник культури України, композитор Ярослав Злонкевич.

Справді, свято  вдалося на славу!
Наступний день, 8 серпня, був ще насиченішим та яскравішим. Повсюдно зацвіли вишиванки, у різнобарв’ї яких можна було й загубитися. Це 12-й Всеукраїнський фольклорно-мистецький фестиваль «Борщівська вишиванка» вкотре презентував візитівку міста, свій неоціненний скарб і оберіг – борщівську вишиту сорочку.

В центральній частині населеного пункту жителі та гості мали змогу милуватись виставками вишиванок із сіл району, об’єднаних територіальних громад «Вишиванка, мов пісня, з далеких століть», унікальними вишивками зі шкільних музеїв, бібліотек і приватних колекцій та почастуватись борщем на фестивалі «Борщ’їв – 2019». У його рамках відбувся майстер-клас з приготування цієї страви. І звичайно, як же без традиційного частування борщем, який зварили вправні господині? Для учасників дійства організували справжню «Борщівську гостину». Кращі ґаздині із сіл об’єднаної територіальної громади пригощали борщем, пампушками та солодощами.

І знову довкола звучала музика та пісні на всі смаки, лунав щирий сміх, дітвора захоплено гралася в різні ігри.
І ми там були, борщем частувалися та святковою атмосферою заряджалися…
Віктор КУЛИК
Фото зі сторінки Борщівської міської ради у мережі Фейсбук
 
 
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.