gazpostach

На території області розпочалася операція «Мак»552Зусилля працівників поліції Тернопільщини спрямовані на виявлення незаконних посівів рослин снодійного маку і конопель, які можуть стати сировинною базою для наркоторговців. З цією метою проводяться оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою “МАК”.

Правоохоронці з року в рік ведуть боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів, незаконними посівами та вирощуванням наркотиковмісних рослин, але цілком побороти не вдається. Все рівно дехто вмудряється посіяти та виростити «зло-травицю». Навіть бувають випадки, що серед поля, де ростуть високі сільськогосподарські рослини (пшениця, кукурудза, соняшник), а також серед лісових та посадкових насаджень, щоб не бачило стороннє око, сіють, а потім ретельно доглядають та вирощують як рослини коноплі, так і рослини снотворного маку. Слід наголосити на тому, що за незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до 100, а конопель у кількості до 10 рослин передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладання штрафу від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин.

Натомість кримінальна відповідальність передбачена за такі ж дії у випадку виявлення посівів від 100 і більше рослин маку, а також від 10 і більше рослин конопель. Покарання визначено у вигляді штрафу від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. У зв’язку з цим поліція краю закликає громадян не порушувати антинаркоманійне законодавство і усвідомлювати наслідки протиправних дій, пов’язаних з вирощуванням снодійного маку. Важливо усім громадянам усвідомити, що посіви з маковими рослинами стають предметом посиленої уваги з боку торгівців наркотичним зіллям, а відтак – чинником поширення наркоманії.

Національна поліція України цьогоріч вживатиме комплекс спеціальних оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на виявлення і знищення посівів рослин снодійного маку до того, як ці рослини можуть стати сировиною для виготовлення і розповсюдження наркотиків.

Як повідомив т.в.о. начальника оперативно-пошукового відділу Управління з обслуговування Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької областей Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції Володимир Строїч, вже незабаром з метою виявлення незаконних посівів снодійного маку у деяких районах поліція використовуватиме малу авіацію. З повітря правоохоронці фіксуватимуть посіви і проводитимуть документування цього виду злочинів.
Джерело:te.20minut.ua

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*