gazpostach

На Тернопільщині зробили перерахунок пенсій працюючим пенсіонерамДеньги и банковская карта на пенсионном удостоверении, в Киеве, 13 сентября 2017 г. Фото Ратынский Вячеслав / УНИАН

Статтею 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) передбачено, що з 1 квітня, без додаткового звернення до органів Пенсійного фонду, проводиться перерахунок пенсій особам, які після призначення/попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та набули не менше 24 місяців страхового стажу, або менше 24 місяців страхового стажу, але після призначення/попереднього перерахунку минуло не менше 2-х років.

Цьогоріч у зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб щокварталу (замість щомісяця) та відсутністю станом на 01.04.2021 року в Реєстрі застрахованих осіб даних про страховий стаж за січень та лютий поточного року, органами Пенсійного фонду перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам з 01.04.2021 року проведено у травні поточного року з виплатою сум доплати  за квітень та травень  разом з підвищеними розмірами пенсій у червні.

Звертаємо увагу, що право на автоматичний перерахунок визначалося станом на 01.03.2021 року. Це означає, що станом на означену дату особа має набути не менш як 24 місяці страхового стажу або ж страхового стажу меншої тривалості, проте з дати останнього перерахунку календарно минуло не менш як 2 роки.  При цьому, як зазначалося, перерахунок проведено з 01.04.2021 року.

В нашій області перерахунки пенсій проведено загалом 15007 особам, з них пенсії підвищили для 5725 осіб. Середній розмір підвищення для таких осіб становить 164,47 грн. Перерахунок пенсій проведено на найбільш вигідних умовах. Це означає, що заробітна плата для перерахунку була врахована в разі доцільності. Якщо ж заробіток за стаж роботи після призначення пенсії недоцільно враховувати, перерахунок проведено лише з врахуванням стажу. Зокрема, із зазначеної кількості 15007 осіб 13600 особам перераховано пенсії з дорахуванням стажу (з них підвищення пенсії одержали 5279 осіб) та 1407 особам – з врахуванням стажу та заробітку (з них пенсії підвищено 446 особам).

Працюючі пенсіонери, у яких станом на 01.03.2021 не були виконані вищевказані умови страхового стажу, після набуття права на такий перерахунок можуть не чекати наступного автоматичного перерахунку та особисто звернутися з відповідною заявою до органів Фонду.

Виплату перерахованих пенсій буде проведено з 4 по 25 червня відповідно до затверджених графіків виплати пенсій.

Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*