Повідомити новину

Поширити:

За останніми даними компанії GlobalLogic, 71% українців щодня користуються Інтернетом. Все більше, особливо під час карантину, у наше повсякденне життя входять електронні сервіси, які надають можливість безконтактної взаємодії клієнта та тієї чи іншої служби з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
Служба зайнятості Тернопільщини також пропонує низку послуг в режимі он-лайн: електронна черга, електронний кабінет роботодавця, електронний кабінет шукача роботи, Платформа профорієнтації.
Також діють безкоштовні платформи онлайн курсів: Дія. Цифрова освіта; Освітній портал Державної служби зайнятості; Prometheus; Lingva skills.
Якщо ви шукаєте роботу – скористайтеся власним електронним кабінетом шукача роботи (Персональний кабінет) на сайті Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua/, де можна: переглянути вакансії; створити резюме; записатися на участь у тренінгу, ярмарку вакансій та ін.; якщо Ви маєте статус безробітного – дізнатися про дату і час наступного візиту; професійне навчання; тимчасову зайнятість; нараховану допомогу з безробіття та ін.
Кожен роботодавець, на згаданому сайті, може попрацювати у власному електронному кабінеті роботодавця: подати звіти, переглянути стан укомплектування вакансій; виконання договорів на громадські роботи, трудових договорів; графік семінарів для роботодавців тощо.
Зареєструватись у службі зайнятості можна через додаток Дія. Для цього потрібно обрати послугу «Допомога з безробіття», заповнити форму, додати електронні копії документів, підписати заяву електронним підписом.
Працівник служби зайнятості оперативно опрацює подані документи та зателефонує вам.
Через сервіс «Електронна черга» на сайті Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua/ можна: забронювати час на реєстрацію в службі зайнятості; записатись на консультацію: юридичну, з працевлаштування, профорієнтації, профнавчання. У зарезервований час потрібно звернутися до відповідного фахівця служби зайнятості.
Якщо маєте мобільний застосунок Дія – використовуйте в центрі зайнятості свої електронні цифрові документи для реєстрації в службі зайнятості та під час подальших візитів до центру зайнятості.
Для тих, хто думає про вибір майбутньої професії, цікавим буде сервіс «Платформа профорієнтації та розвитку кар’єри». Саме тут можна пройти комплексний профорієнтаційний тест на професійне самовизначення.
Ще один мобільний сервіс – Інтерактивна карта вакансій Тернопільської області з використанням Google maps (https://bit.ly/3gwHT32). Шукач роботи зможе отримати інформацію про кожну з актуальних вакансій: вимоги до кандидата, обов’язки, зарплату, контакти рекрутера. Роботодавець, звернувшись до служби зайнятості, має можливість розмістити свої пропозиції роботи на цій карті. За останні 3 місяці картою вакансій вже скористалися більше 4 тис. осіб.
До слова, служба зайнятості Тернопільщини також представлена ФБ-сторінками місцевих підрозділів. Так, на ФБ-сторінці «Рекрутинг Тернопільського МРЦЗ» є актуальні інформації про професійний склад безробітних; графік та професії, за якими організовують профнавчання безробітних на наступний місяць; вакансії, у тому числі для осіб з інвалідністю; посилання на інтерактивну карту вакансій тощо. На цій сторінці відбувається активний діалог з роботодавцями та шукачами роботи.
Скористайся електронними ресурсами! Це мобільно, зручно, дистанційно
Олександра ОСТРОВСЬКА, заступниця директора Тернопільського обласного центру зайнятості