26.03.2023 15:45

Повідомити про новину

Поширити:

Тернопільський апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу на рішення Тернопільського міськрайонного суду від 30 грудня 2020 року. Цим рішенням Сергія Ю. зобов’язано щомісяця сплачувати по 2 тис. 200 грн аліментів повнолітньому синові Олександру на час його навчання, але не довше, ніж до досягнення сином 23 років.
Не погодившись із судовим рішенням, захисник Сергія Ю. подав апеляційну скаргу та просив відмовити синові в позові. Зазначив, що відповідно до ст. 199 Сімейного кодексу України, умовою надання допомоги повнолітнім дітям є можливість батьків її надавати. На думку відповідача, місцевий суд не дотримався цієї правової норми та не дав оцінку довідці, виданої йому Організацією зайнятості робочої сили Міністерства праці Республіки Греція, відповідно до якої він 2 роки, з 2017 року до 2019 року, перебував на обліку як безробітний. Відповідно, не отримував і доходів. Тим більше, що чоловікам у Греції взагалі непросто працевлаштуватись, а через пандемію безробіття посилилось.
Крім того, Сергій Ю. зазначив, що змушений періодично приїжджати в Україну та особисто доглядати і забезпечувати догляд у свою відсутність хворої матері. Також місцевий суд залишив поза увагою, що від другого шлюбу він утримує малолітню дочку та одночасно щомісяця сплачує по 3 тис. 500 грн аліментів на утримання неповнолітньої дочки від другого шлюбу.
У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, заслухавши доповідь судді, дослідивши матеріали цивільної справи в межах поданої апеляційної скарги, дійшла висновку, що місцевий суд виніс законне та обгрунтоване рішення і підстав для його скасування немає.
Відповідно до законодавства, батьки зобов’язані утримувати повнолітніх дочку, сина за сукупності юридичних фактів:
– досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18 років, але є меншим 23 років;
– продовжують навчання;
– у зв`язку з цим потребують матеріальної допомоги;
– наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.
20-річний Олександр довів наявність цих фактів у сукупності. А саме, що він вчиться на 3-му курсі денної форми навчання в одному із коледжів м. Тернополя. Термін навчання — 3 роки, загальна вартість освітньої послуги – 45 тис. грн. З урахуванням цих обставин, колегія суддів погодилась із висновком місцевого суду, який частково задовольнив позов до батька та зобов’язав щомісячно стягувати на користь сина по 2 тис. 200 грн аліментів до досягнення юнаком 23-річного віку, повідомили у пресслужбі Тернопільського апеляційного суду.

Теги: аліменти

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.