gazpostach

На Тернопільщині владики освятили престоли27 червня відбувся пастирський візит архієпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка на парафію УГКЦ Успіння Пресвятої Богородиці, у с. Уритва Козівського деканату. Відбувся чин освячення храму та престолу, а відтак – архієрейська Свята Літургія. Співслужили кир Василій, декан Козівський о. Роман Рокецький, о. Сергій Гербіш та адміністратор парафії о. Олег Марущак.

Варто зазначити, що Уритва, одне із найменших сіл області. Населений пункт виник у 19 столітті як присілок с. Олесино. У 1922 р. хутір заселили польські колоністи. У 1952 р. в селі було 68 дворів, в яких проживали 230 жителів, діяла початкова школа. Нині у селі є 36 дворів.

Жителі села не мали власної церкви, лише у 1990 р. розпочали за власні кошти будівництво омріяного храму і у 1995 р. освятили його.

Після завершення Літургії відбулося освячення води. Семінаристи потішили парафіян концертом духовно-патріотичної пісні. Адміністратор парафії о. Олег Марущак подякував митрополиту кир Василію, всечесним отцям та всім парафіянам с. Уритви за спільну молитву

Цього ж дня митрополит Василій Cеменюк здійснив пастирський візит на парафію Покрови Пресвятої Богородиці с. Цебрів, під час якого освятив парафіяльний дім.

Адміністратор парафії о. Ігор Тарновський, чисельна спільнота радо зустрічали владику Василія, який наголосив на важливості Святої Літургії та спільної молитви в житті християнина і кожної родини.

Відтак процесійною ходою учасники дійства прибули на освячення парафіяльного будинку. Опісля перед парафіянами виступили семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого, відбувся концерт духовно-патріотичного характеру.

На завершення митрополит висловив щиру вдячність усім парафіянам за жертовність для будови парафіяльного дому.

У неділю Всіх Святих, першу після П’ятдесятниці, високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, відвідав Бучацьке благочиння.

На запрошення настоятеля парафії святого великомученика Димитрія Солунського архієпископ Нестор у співслужінні єпископа Тернопільського і Теребовлянського Павла звершив Божественну Літургію у храмі с. Старі Петликівці, чин освячення престолу та оновлення храму.

Окрім настоятеля храму протоієрея Романа Марчишака, архієреям співслужили Бучацький благочинний протоієрей Андрій Шкварок, запрошене духовенство.

Під час Богослужіння архієрей вручив богослужбову нагороду прот. Романові Марчишаку – право носіння митри. Також архієрей відзначив нагородами жертводавців храму.

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*