06.12.2022 22:47

Повідомити про новину

Поширити:

Святкові урочистості до цього поважного ювілею відбулися в комунальному закладі «Клуб села Дичків». Оскільки «Просвіта» завжди була поруч з церквою, розпочався захід із молитви та благословення о. Олега Леськіва.
Першим привітав усіх присутніх із святковою академією голова Великогаївської територіальної громади Олег Кохман та вручив активним просвітянам подяки за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, багаторічну просвітницьку діяльність та з нагоди 125-річчя заснування читальні Товариства «Просвіта» села Дичків.
З вітальним словом також звернулися почесний голова обласного товариства «Просвіта» Петро Шимків,  районного – Казимир Ярема, голова обласного товариства імені Богдана Лепкого – Богдан Кусень, котрі  розповіли присутнім про просвітян столітньої давнини.
У концерній програмі взяли участь: жіночий ансамбль села Дичків, чоловічий дует – Іван Шпак та Іван Ванчура (с. Козівка), бандуристка – Анастасія Гаврилишин (с. Кипя’чка), баяніст – Максим Сосновий (с. Товстолуг) та завідувач КЗ  «Клуб села Дичків»ь – Віталій Слебедюк.
Ведучі академії – Надія Красновська  та Степан Гнопко розповіли про історію становлення «Просвіти», акцентувавши на найголовнішій меті товариства – створення на етнічних українських землях від Сяну до Дону, де споконвіків проживали українці, могутньої самостійної соборної Української держави.
На Тернопільщину «Просвіта» прийшла у 1870 р. В с. Дичків було засновано одну з найперших читалень «Просвіта» в Тернопільській області. Тут почали об’єднуватися всеможливі гуртки, об’єднання, товариства в яких відроджувалась українська культура, освіта, духовність. У фондах Тернопільського обласного державного архіву зберігся документ, який засвідчує, що в селі Дичків була створена читальня «Просвіти» 22 червня 1896 року.
Завдяки діяльності Товариства збереглась українська нація, українська мова, культура, звичаї. “Просвіта” виховала сотні тисяч патріотів, героїв, які боролися і віддавали життя за Незалежність України у лавах Січових стрільців, УГА, армії УНР, ОУН, УПА. «Просвіта» з часу свого виникнення пробуджувала національну свідомість, обстоювала культурно-освітні та політичні права українців в національному утвердженні.
Згадали славні імена активних просвітян села Дичків – ініціаторів, подвижників, добрих провідників просвітницького руху, які вже відішли у кращий світ та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.
Сьогодні першочерговим завданням усіх просвітян, інтелігенції разом з українською владою і кожного з нас є відродження української культурно-духовної спадщини, покращення роботи зі збереження та розвитку української мови, культури, звичаїв, традицій, відродження духовності, всього українського.
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.