Повідомити новину

Поширити:

23 серпня набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», який Парламент ухвалив 30 березня 2021 року.
Українцям достатньо мати із собою телефон з цифровим паспортом для будь-якої життєвої ситуації, що потребує паспорта. Біометричний паспорт та ID-картка в “Дії” з 23 серпня 2021 року на законодавчому рівні стали повним аналогом паперового та пластикового, раніше повідомила прес-служба Мінцифри.
Цифрові паспорти можливо пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства.
Законом визначено, що е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон формуються за бажанням особи, на ім’я якої оформлено паспорт громадянина України у формі картки або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, оформлені із застосуванням засобів Реєстру, та використовуються на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, надання адміністративних та інших послуг, крім визначених законом випадків.
Такі паспорти особа пред’являє замість і без додаткового пред’явлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, документів (відомостей, даних) про реєстраційний номер облікової картки платника податків, про місце проживання.
Е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон не використовується у разі:
1) перетинання державного кордону України, крім випадків необхідності підтвердження особи громадянина України при в’їзді в Україну;
2) в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї;
3) в’їзду, перебування, проживання або пересування у межах прикордонної смуги, виходу у територіальне море та внутрішні води України.