29.02.2024 11:49

Повідомити про новину

Поширити:

07З метою вшанування пам’яті громадян, які у роки Другої світової війни постраждали від нацистських переслідувань та увіковічнення пам’яті про загиблих на Тернопіллі, відбудеться  низка заходів. Нагадаємо, пам’ятна дата Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів щороку відзначається 11 квітня.
Зокрема, заплановано проведення тематичних уроків, інформаційно-просвітницьких годин в закладах культури та навчальних закладах області за участю ветеранів війни, національно-визвольних рухів, науковців та громадських діячів, присвячені трагічним подіям та долям людей, які були насильно вивезені з території окупованої України на примусові роботи під час Другої світової війни.
Також, в області відбудеться упорядження меморіалів, пам’ятників, братських могил, місць поховань жертв нацистських переслідувань. У музеях, бібліотеках, навчальних закладах, державному архіві області облаштують тематичні виставки фотодокументів та літератури, приурочених жертвам фашистських концтаборів.
У місцевих засобах масової інформації заплановані трансляції відповідних теле- і радіопередач, що висвітлюватимуть подвиг борців антифашистського опору, трагедію в’язнів фашистських концтаборів, гетто та інших місць примусового тримання, а також злочинів проти мирного населення у роки гітлерівської окупації області,.
Релігійні організації проведуть у церквах області поминальні панахиди за жертвами нацистських переслідувань.
www.oda.te.gov.ua