Повідомити новину

Поширити:

26003В конгрес-центрі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбулося розширене засідання виїзної колегії Міністерства охорони здоров’я України. Захід було присвячено особливостям функціонування системи охорони здоров’я в умовах децентралізації та співпраці з об’єднаними територіальними громадами.
Перед початком роботи колегії в.о. міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський провів робочу зустріч з ректорами медичних вишів, начальниками управлінь і відділів охорони здоров’я обл- та райдержадміністрацій. Тема розмови – покращення функціонування первинної ланки в умовах децентралізації, врегулювання проблемних питань в об’єднаних територіальних громадах, розбудова мережі амбулаторій сімейної медицини тощо.
А вже згодом, вітаючи учасників виїзної колегії з початком роботи, Віктор Шафранський зачитав листа голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець, в якому вона побажала учасникам плідної роботи, а також зазначила: «Сьогодні, в умовах проведення кардинальних структурних перетворень на місцевому рівні, саме новоствореним територіальним громадам належатиме провідна роль у подальшому просуванні медичної реформи та вирішенні нагальних питань охорони здоров’я населення».
Віктор Шафранський також висловив подяку голові Тернопільської ОДА Степану Барні, голові обласної ради Віктору Овчаруку, ректорові ТДМУ Михайлові Корді, а також начальнику управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимиру Богайчуку за проведену організаційну роботу.
Виконуючий обов’язки міністра охорони здоров’я наголосив на тому, що є багато позитивних зрушень, які потребують підтримки. За його словами, останнім часом спостерігається позитивна динаміка у наданні допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда. Це дало можливість знизити смертність, покращити профілактичні і реабілітаційні аспекти. Є й інші позитивні аспекти. Але в нинішній час потрібно знайти відповіді на запитання, які слід вирішити медикам, для того, щоб система охорони здоров’я функціонувала в умовах децентралізації, щоб населення України мало доступ до медичної допомоги, щоб позитивно вирішувалися питання функціонування первинної ланки, а особливо кадрові питання, матеріально-технічного забезпечення, заохочення медичних працівників працювати в територіальних громадах і покращувати стан надання медичної допомоги.
– В сучасних реаліях нам необхідно створити мережу госпітальних округів. Без розмежування первинної і вторинної ланки надання медичної допомоги нам буде важко забезпечити її якісне надання, – зазначив Віктор Шафранський.
Він повідомив, що Президент і уряд ставлять завдання вирішити проблемні питання, які існують, сфокусуватися на тих зонах, які можуть дати якнайшвидший результат, покажуть кожному жителю нашої держави, що зміни в системі охорони здоров’я є. А завдання медицини, використовуючи той ресурс, який сьогодні є, забезпечити швидкі зміни. Перша з них – це здешевлення ліків і покращення доступу до медичного лікування.
Своє бачення щодо впровадження заходів з децентралізації саме у галузі медицини Тернопільщини висловили під час виїзного засідання колегії Міністерства охорони здоров’я України очільники області Степан Барна та Віктор Овчарук.
– Ми маємо працювати не на кількісні показники, а для підвищення якості надання медичних послуг, – констатував Степан Барна. – Ось це – суть реформи. Зміни має відчути кожен. Тернопільщина – один з лідерів у впровадженні реформи децентралізації, у нас функціонує 26 об`єднаних територіальних реформ, і це – найбільший показник в Україні. Крім того, ми вже маємо певний досвід у впровадженні заходів з децентралізації саме у галузі медицини. Думаю, наш досвід буде корисний  колегам.
Голова обласної ради Віктор Овчарук підкреслив, що до Тернопільщини буде прикута особлива увага щодо реформування медицини. Адже в області склалася унікальна і позитивна ситуація, коли дві гілки обласної влади – представницька та виконавча – працюють злагоджено. І мають спільну чітку позицію – медицину потрібно реформувати для надання якісних медичних послуг. У цьому питанні вже є позитивні результати.
– Почав діяти перинатальний центр «Мати і дитина», тривають роботи зі створення лабораторного та кардіохірургічного центрів. На останній уже спрямовано 21 мільйон гривень з обласного бюджету. Також надано кошти для закупівлі обладнання у дитячу обласну лікарню. Цього року на базі центру екстреної допомоги буде створено централізовану диспетчерську. Результати справді колосальні. Так і повинно буди, адже медицина – це здоров’я людей, – розповів Віктор Овчарук.
Начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук розповів, що для ефективного впровадження реформ потрібно змінити деякі законодавчі акти. Його також хвилює фінансування закладів охорони здоров’я. Громади отримали всю медичну субвенцію на первинну і вторинну медичну допомогу. Зараз разом з Міністерством область хоче законодавчо врегулювати фінансування первинної і вторинної ланки. Є пропозиція виділяти 30% коштів на первинну допомогу і 70% – на вторинний рівень.
Також виконуючий обов’язки міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський разом з головою ОДА Степаном Барною та головою обласної ради Віктором Овчаруком побували у перинатальному центрі «Мати і дитина». А в Тернопільському державному медичному університеті ім. І.Я. Горбачевського за їх участі відбулося засідання вченої ради. Віктор Шафранський підвів підсумки проведеної на Тернопільщині виїзної колегії МОЗ України і зізнався:
– Від рівня дискусій, які відбулися під час колегії, я отримав задоволення. Відкрито, щиро, конструктивно з належною долею критики, висловлюючи пропозиції, обговорили питання, які нам дозволять опрацювати нормативні документи і вийти з пропозиціями до Кабінету Міністрів України для унормування та покращення функціонування первинної ланки медицини.