gazpostach

На реконструкцію однієї з найстаріших церков Тернопільщини спрямували 300 тисячЗавдяки старанням депутата обласної ради від Радикальної партії Богдана Яциковського та за підтримки його ініціативи іншими обласними депутатами одна з найстаріших в області  Киданецька церква-мандрівниця  святого Дмитрія отримає друге життя.

Чому Киданецьку церкву, що постала у одному з наймальовничіших сіл Збаражчини, назвали церквою-мандрівницею? Дерев’яний храм збудували волиняни у 15 столітті.  У розібраному вигляді її привезли у Киданці Збаразького району в 17 столітті. До середини 17 століття церква розташовувалася на киданецьких скелях, згодом її перенесли на інше місце, в низину. Тобто, церкву переносили з місця на місце тричі, за що й назвали її церква-мандрівниця.

У  90-х роках минулого століття у Киданцях силами громади постала нова церква святого Дмитрія. Нині у ній відбуваються богослужіння, молоді люди беруть шлюб, хрестять дітей, але в останню путь киданчан проводжають зі старої церкви, що біля цвинтаря.

  • Ця церква-мандрівниця – воістину берегиня  села, – каже уродженець Киданців, депутат обласної ради Богдан Яциковський. – Це одна з найстаріших церквиць-мандрівниць в області, на Євангелії якої є підпис Андрея Шептицького, і котра нині потребує повернення до первозданного вигляду.  Тому я нині щасливий, що зміг долучитися до цієї духовної справи моїх земляків та моїх виборців. Церква   отримала суттєву матеріальну  підтримку  від області у рамках збереження культурної спадщини Тернопілля.  Після моїх депутатських звернень із цього приводу уже вирішено питання про надання 300 тисяч на фінансування реставраційних робіт в унікальній церкві.

До доброї справи долучаються й інші спонсори, зокрема й мешканці Киданців. Після виходу у світ книги Ганни Чечоти про рідне село «Киданці: від минувшини до сьогодення» односельці підтримали ініціативу авторки  та  спонсора видання – місцевого підприємця Андрія Строєвуса, котрі   запропонували не продавати книгу, а роздати безкоштовно односельцям, а пожертви, які мешканці Киданців зроблять, скерувати на реставрацію церкви-мандрівниці.

– Внесок від депутата обласної ради Богдана Яциковського дуже суттєвий, – каже голова Киданецької сільської ради Надія Гіжовська. – Адже його слова не розходяться з ділом. Пообіцяв  торік під час презентації у селі книги «Киданці: від минувшини до сьогодення», що допоможе киданчанам повернути до життя храм їх дідів-прадідів, а області одну з найстаріших церков – обіцянку свою виконав.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*