Напередодні матчів-відповідей 1/16 фіналу Ліги Європи українські уболівальники були майже одностайними щодо їх підсумків. Тобто, після нічиїє в Києві (1:1) з бельгійським «Брюгге» в «Динамо» майже ніхто не вірив. Натомість, легка виїзна перемога «Шахтаря» над ізраїльським «Маккабі» з Тель-Авіва (2:0), здавалося б, забезпечувала «гірникам» прогулянку до 1/8 фіналу турніру. Та не так сталося, як гадалося.
Перший тайм матчу в Бельгії вийшов для киян справді провальним. За 45 хвилин біло-сині здійснили лише один удар по воротах суперника і той було заблоковано. «Брюгге» ж домінував, завдав ударів у п`ять разів більше. У другому таймі майже нічого не змінилося. Знову господарі були активнішими. Трохи пожвавив дії киян Микола Шапаренко, який вийшов на заміну, з’явилися удари по воротах «Брюгге». І на 83-й хвилині «Динамо» вистрілило. Після класного пасу від Віктора Циганкова, Віталій Буяльський забиває – 1:0. Потрібний для себе рахунок «динамівці» зберегли до фінального свистка, пробившись до наступної стадії турніру.
А гра захисника київського клубу Олександра Сироти настільки сподобалася організаторам турніру, що він потрапив у символічну збірну кращих гравців повторних матчів.
Матч-відповідь 1/16 фіналу Ліги Європи донецького «Шахтаря» проти «Маккабі» на НСК «Олімпійський» у Києві став протилежністю до поєдинку в Ізраїлі. Лише перші 25 хвилин донецька команда мала ігрову перевагу. В останні ж 15 хвилин тайму «Маккабі» пресингував і мав кілька 100-відсоткових моментів, щоб відкрити рахунок. Особливою гостротою запам’яталася 39-та хвилина. Після удару Дана Глазера м`яч влучає в поперечку воріт, а на добиванні ворота донеччан рятує вже штанга. Другий тайм знову розпочався з атак «Маккабі». Гості навіть забили гол, але суддя зафіксував фол в атаці. «Шахтар» часто помилявся при передачах, мало бив у площину воріт. Та на 66-й хвилині «свіжий» Тете заробив пенальті і Жуніор Мораєс вивів «гірників» уперед – 1:0. Після пропущеного м’яча «Маккабі» уже все зрозумів…
З виходом до 1/8 фіналу Ліги Європи українські клуби привітав навіть Президент України Володимир Зеленський. Він побажав «Динамо» та «Шахтарю» зустрітися у фіналі.
Та для цього потрібно ще пройти інших суперників. Наразі відбулося жеребкування 1/8 фіналу Ліги Європи. Відтак визначилися команди, які зіграють між собою: