Повідомити новину

Поширити:

4 вересня в обласному літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького відзначили 211-у річницю з дня народження геніального польського поета-романтика, уродженця нашого міста. З огляду на пандемічні заходи безпеки, свято не могло бути таким велелюдним, як в попередні роки, коли щорічний літературно-мистецький форум «Діалог двох культур» збирав у ці вересневі дні науковців, музейників, поетів, перекладачів, музикантів, художників, фотомитців не тільки з України та Польщі, а й багатьох країн світу. Урочистості традиційно відбулися на подвір’ї музею (колишньої родинної садиби Словацьких) і зібрали представників районної та місцевої влади, викладачів та студентську молодь, членів Товариства польської культури ім. Ю. Словацького, колег-музейників, творчу інтелігенцію міста.
З вітальним словом до присутніх звернулися: Тамара Сеніна – директор музею, Микола Матвіюк – заступник міського голови, Андрій Левчук – директор Кременецького краєзнавчого музею, Ірина Скакальська –  доктор історичних наук, доцент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Т. Шевченка. Науковий працівник музею Людмила Охоцька зачитала вітального листа від співорганізаторів «Діалогу» Маріуша та Уршулі Ольбромських, адресованого учасникам та гостям урочистостей.
У програмі святкування прозвучала поезія Юліуша Словацького у виконанні юних декламаторів – учнів суботньо-недільної школи, яка діє при Товаристві польської культури. Після покладання квітів до пам’ятника поету (до слова, декорованому плащем із емблемою європейської родини шкіл імені Юліуша Словацького та медичною маскою голубого кольору) гості були запрошені до приміщення музею, де наукові співробітники провели екскурсію для бажаючих. У салоні Саломеї – музейній вітальні – традиційно прозвучав «Заповіт» Юліуша Словацького та мелодія Фридерика Шопена у фортепіанному виконанні Павла Дедю – студента Свєнтокшиської академії (РП). На завершення гостей, як годиться, частували іменинним тортом. А фотокореспонденти «Кур’єру Галіційського» – незалежної газети поляків в Україні – фіксували найцікавіші моменти дійства.
Оксана ЗУБ,
головний зберігач фондів музею