Продовження єврокубкової весни виявилося вкрай невдалим для українських команд. У першому матчі 1/8 фіналу Ліги Європи київське «Динамо» вдома програло іспанському «Вільярреалу» з рахунком 0:2, а донецький «Шахтар» на виїзді розгромлений італійською «Ромою» – 3:0.
Вже з перших хвилин поєдинку на НСК «Олімпійський» у Києві гості отримали два реальних моменти відзначитися. І якщо цього разу «пронесло», то на 30 хвилині «Вільярреал» після помилки захисту киян виходить вперед. Другий тайм не додав якісної гри «Динамо» в атаці, знову помилявся захист. На 52 хвилині гості забивають другий гол.
На післяматчевій прес-конференції Віктор Циганков заявив: «Якщо ти використовуєш свої моменти – то виграєш, якщо допускаєш помилки – програєш. Ми не реалізували свої моменти і допустили помилки. Є над чим працювати. Нам показали наш рівень. Але ми віддали всі сили. Сподіваюся, що завдяки таким іграм ми будемо рости».
Сподівається на це і головний тренер київського «Динамо» Мірча Луческу. Підбиваючи підсумки матчу, він визнав: «Ми грали з сильною командою, в цьому головна причина результату. Командою більш досвідченою, що грає в більш сильному чемпіонаті і регулярно – в єврокубках. У цьому різниця. Не треба шукати нічого іншого. «Вільярреал» просто сильніший».
В одному Луческу має рацію – те, що кияни вже зробили, ніхто не очікував за результатами минулого року. Тобто, ніхто не очікував, що «Динамо» вийдемо в Лігу чемпіонів і настільки високо піднімемося в єврокубках. Тепер кожна гра для молодих гравців як бонус. Оце і все, чого вони можуть зараз досягти…
А від «Шахтаря» явно чекали більшого. А вийшла ганебна поразка 0:3. Глава Комітету збірних команд УАФ Мирон Маркевич залишився незадоволений рівнем гри «гірників»: «Вони не схожі на себе. Перш за все, кудись зникла цілеспрямованість, коли кожен гравець чітко знав свій маневр. Мені складно сказати, чому «Шахтар» здав, може виникли проблеми з психологією, не виключено, що хтось із гравців вирішив, що досяг стелі і тому не варто особливо напружуватися? Але хочеться їм нагадати, що на імітації футболу далеко не зайдеш».
Колишній форвард «Шахтаря» та збірної України Олексій Бєлік висловився більш категорично: «Не хотілося б думати, що все закінчилося в Римі, хоча шансів практично немає. І справа навіть не в рахунку»…
Інші футбольні експерти мають такі ж думки. Вони вважають, що епоха старого «Шахтаря» з марлосами, тайсонами і мораєсами добігла кінця. Хоча б просто через їх поважний вік. Старий «Шахтар» витиснув із себе максимум ще у минулорічній Лізі Європи і тепер йому  необхідна термінова перебудова, інакше розгроми від повільної «Роми» з двома голами за чотири хвилини стануть новою нормальністю. Як і поразки від «Агробізнесу».
Та, зрештою, справа навіть не в «Динамо» чи «Шахтарі». Невдалі виступи цих клубів погіршили становище українського футболу в таблиці коефіцієнтів УЕФА. Україна, як і раніше, посідає 12 місце, однак практично втратила шанси обійти шотландців у боротьбі за 11 сходинку, яка з сезону 2022\23 може надати право прямої путівки в груповий раунд Ліги чемпіонів, тоді як 12 сходинка не матиме прямої путівки у груповий раунд ЛЧ.
Додамо лише, що в наступному сезоні чемпіон України напряму потрапить в груповий раунд завдяки ще здобутому праву нашої асоціації навесні 2020 року.