gazpostach

На «Доступні ліки» вже виписано 122 тис. рецептівНа Тернопільщині аптеки продовжують долучатися до програми «Доступні ліки», яка почала діяти з 1 квітня 2017 року. Наразі вже укладено угоди з 67 суб’єктами господарської діяльності, а це – 232 аптеки, які відпускають ліки за рецептами безкоштовно або з невеликою доплатою. Виписано майже 122 тисячі рецептів. Такі дані нещодавно озвучили в департаменті охорони здоров`я Тернопільської ОДА.

Лідери серед районів – Гусятинщина та Чортківщина, де у програмі «Доступні ліки» задіяно найбільшу кількість аптечних закладів – по 22. Друге місце розділили Тернопільський та Бучацький райони. Там до урядової програми долучилися по 16 аптечних закладів. Третє місце посідає Теребовлянський район, де залучено 15 аптек. Найбільша кількість хворих, які вже отримали лікарські засоби, – у Бережанському, Борщівському, Козівському та Чортківському районах. У кожному з цих районів отоварили виписані рецепти по 4 тисячі осіб. Серед об’єднаних територіальних громад найбільша кількість отоварених рецептів – 272 – у Скалі-Подільській.

Нагадаємо, на реалізацію програми «Доступні ліки» уряд спрямував 500 млн грн, з яких 13 млн 671 тис. – на Тернопільщину. Таким чином, це дасть змогу пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою отримувати ліки безкоштовно або з незначною доплатою. При цьому з метою удосконалення урядової програми «Доступні ліки» Тернопільська обласна державна адміністрація внесла пропозицію розширити перелік медикаментозних препаратів, зокрема, включити до програми комбіновані.

Детальніше з усіх питань щодо реалізації програми «Доступні ліки» можна звертатися на урядову «гарячу лінію» 15-45 або ж на «гарячу лінію» управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА за номером телефону (0352) 52-10-71.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*