gazpostach

На Донбасі – тенденція до загострення ситуації2906Начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко заявляє про існування загрози для України військового характеру не лише з південно-східного напрямку та Донбасу.

Про це Муженко заявив в інтерв’ю УНІАН.

– Ми представляємо нашим партнерам на різних рівнях документальне підтвердження присутності російських військ і говоримо про загрози Україні не тільки з південно-східного напрямку, не тільки з Донбасу, а взагалі. На сьогодні ці загрози достатньо серйозні. Неправильно розуміти, що загроза військового характеру Україні існує тільки на Донбасі, – заявив Муженко. За його словами, йдеться, зокрема, про Крим. – Нарощується військова присутність, вдосконалюється інфраструктура, проводяться навчання, розгортаються нові військові частини і нові бази на Сході (на території Росії) – в районі Богучара, Воронежа, Смоленська. Формуються потужні об’єднання. Є ряд серйозних загроз не тільки на південно-східному, а й на інших напрямках, – додав начальник Генштабу ЗСУ. Він додав, що станом на кінець травня Генштаб “розглядає кілька сценаріїв, в тому числі, можливість широкомасштабної агресії по відношенню до України”. Говорячи про ситуацію на Донбасі, Муженко зазначив: “Ситуація контрольована, але має тенденцію до загострення – збільшилася кількість обстрілів з важкого озброєння, з артилерії, чого довгий час не було. Це – елемент тиску на Україну”.

– На сьогодні ми не передбачаємо серйозних активних дій – для цього потрібно провести ряд підготовчих заходів, перегрупування, створення відповідних угруповань… Ми зараз поки цього не бачимо, але , – зазначив Муженко.  При цьому начальник Генштаба зазначив, що загальна кількість російських військових, які наразі перебувають на території України, становить близько 40 тисяч – найманців та приблизно 6-7 тисяч військовослужбовців регулярних російських збройних сил.

Джерело: fakty.ictv.ua

Джерело: fakty.ictv.ua

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*