Повідомити новину

Поширити:

 П’ять фактів торгівлі людьми задокументували від початку року працівники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, ГУНП в  області. Три з них стосуються сексуальної експлуатації,  ще два – жебракування.
– Жительку нашої області відправили в Італію під приводом працевлаштування в одному з готелів прибиральницею. Однак її помістили в приміщення, забрали паспорт й примушували до проституції. За сприяння поліції Італії жінку доправили додому. Кримінальне провадження, у якому вона має статус потерпілої, скерували до суду, – розповів начальник відділу БЗПТЛ Олександр Буняк. – Ще двоє дівчат потрапили в сексуальне рабство в Об’єднані Арабські Емірати.
Триває кримінальне розслідування і щодо торгівлі людьми через примушування до жебракування.
Четверо осіб експлуатували людей з ознаками інвалідності, примушуючи їх до жебрацтва. Біля тернопільських ринків, церков, торгівельних центрів останні просили милостиню. Цих нещасних утримували в нелюдських умовах, годували раз на день, давали нічліг у сараї неподалік міста.
Двоє зловмисників під вартою, ще одна під домашнім арештом, а четвертого підозрюваного оголосили в розшук.
Розслідують оперативники і провадження щодо фейкового працевлаштування за кордоном. Більше двох мільйонів гривень заробив житель Тернополя на людях, які шукали роботу. Він разом зі спільниками-родичами розмістили в мережі Інтернет оголошення про вакансії в Швеції. А у Тернополі відкрили офіс, у якому здійснювали незаконні оборудки. Документувати нелегальну фірму співробітники відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, спільно зі слідчими області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури почали ще у березні цього року. За словами Олександра Буняка, за свої послуги шахраї брали 300 євро. Жертвами цієї фірми стало близько трьохсот осіб зі всієї України.