gazpostach

На черговій сесії Тернопільської облради прийняли бюджет на 2018 рік

У минулу п’ятницю, 22 грудня, відбулось 4 пленарне засідання VII сесії Тернопільської обласної ради, під час якого депутати розглянули близько шести десятка питань. Одним з найважливіших стало прийняття обласного бюджету на 2018 рік. За нього проголосували з врахуванням доповнень та пропозицій, котрі подала постійна комісія з питань бюджету.

Розпочалось сесійне засідання із низки урочистих подій. Так, тернопільські пластуни напередодні новорічно-різдвяних свят запалили Вифлеємський Вогонь Миру. Ця традиція існує вже понад 20 років і символізує передачу світла, тепла, миру, злагоди і сподівань добра. Вифлиємський Вогонь є тим містком, який єднає християн по всьому світу. Варто зазначити й те, що тернопільські пластуни передаватимуть благодатний вогонь у храми, школи, дитячі будинки, лікарні, державні установи Тернополя. Крім того, його занесуть у сім’ї, рідні яких воюють в АТО.

Також перед голосуванням порядку денного голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук вшанував учасників визвольних змагань почесними грамотами та ювілейними медалями з нагоди 75-ти річчя від дати створення Української повстанської армії. Відзначило керівництво краю й працівників агропромислового комплексу, трудівників культури та підприємців. Зокрема, орденом «За заслуги» ІІІ ступеня тракториста підприємства «Орендне підприємство «Іванівське» Теребовлянського району Василя Кузя; присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України» Лесі Гук, директорові комунальної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна бібліотека для молоді»; почесною грамотою Кабінету Міністрів України нагороджено Володимира Банаха, директора товариства з обмеженою відповідальності  «Сегеш Україна», Шумський район; оголошено подяку Прем’єр-міністра України Юрію Березовському, голові фермерського господарства «Березовького» Тернопільського району, депутату обласної ради.

Після урочистої частини та голосування порядку денного, депутати приступили до розгляду питань, пов’язаних із депутатськими зверненнями, економічним та господарським секторами Тернопільщини.

Зокрема, було підтримано звернення до керівництва країни, пов’язані із проблемою чорнобильців, забезпеченням дітей-сиріт житлом. Також до Верховної ради України було направлене звернення щодо запровадження кримінальної відповідальності за невизнання Голодомору. Серед інших звернень варто виділити наступні: щодо списання Тернопільському обласному комунальному підприємству «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» боргу перед Пенсійним фондом України та податкового боргу за рахунок коштів державного бюджету України; щодо розробки нової (спрощеної) процедури проведення тендерів на закупівлю медикаментів для хворих на цукровий діабет, онкопатологію та хворих з хронічною нирковою недостатністю, які потребують діалізного лікування; з приводу внесення змін до Бюджетного кодексу України, щодо припинення тиску на НАБУ та спроби встановити над ним безпосередній контроль тощо.

Також сесія взяла до відома й звіт голови Тернопільської облради Віктора Овчарука про діяльність обласної ради за період з грудня 2016 року по грудень 2017 «Тернопільщина – край ефективних змін».

Серед інших питань депутати проголосували за ряд програм. Серед них була затверджена Програма утилізації відходів тваринного походження на території Тернопільської філії Державного підприємства «Укрветсанзавод» на 2018 рік. Інші проголосовані програми стосуються кредитування молодіжного житлового будівництва в Тернопільській області на 2018 – 2022 роки; міжнародного співробітництва Тернопілля на 2018-2020 роки; співпраці із закордонними українцями на період до 2020 року.

Тетяна ВІТЕНЬКОBe the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*